Дивіться, вираз «як серпом по яйцях» має під собою реальні історичні підстави.

У середині 16 століття чиновником міської адміністрації німецького Аугсбурга працював Пауль Гектор Майр, великий фанат фехтування. Його засмучувало, що поширення вогнепалу знищує середньовічне європейське мистецтво рукопашного бою. Тому Майр зібрав усі доступні йому настанови з фехтування та узагальнив у двотомній праці «Opus Amplissimum de Arte Athletica».

Там показані прийоми пішого і кінного двобою, в обладунках і в повсякденному одязі, зі щитом і без нього, з кількома видами мечів, кинджалом, алебардою, списом, жердиною, сокирою і селянськими інструментами — косою, ціпом і серпом.

Стаття про кожен прийом проілюстрована для цього Пауль Гектор найняв художника і двох натурників. Проект виявився надзвичайно дорогим і розтягнувся на 4 роки. Аби фінансувати видання, автор брав гроші з міської скарбниці. 1579 року крадіжка розкрилася, і Майра повісили.

До нас дійшли три рукописні копії трактату. Тут знайдете скани більшості сторінок, а тут — ілюстрації з перекладом опису прийомів англійською мовою.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter