Як Мухаммед Алі приєднався до «Нації ісламу»

6 березня 1964 року видатний американський боксер Кассіус Клей визнав, що немає іншого бога, крім Аллаха. Разом з релігією він змінив ім’я і став Мухаммедом Алі.

Навіть чемпіон з боксу не міг захистити себе від дискримінації. Чорношкірого спортсмена виганяли з закладів для білих навіть після того, як він завоював олімпійське золото. Небажання погодитися з приниженням привело Клея до «Нації ісламу».

З п’яти стовпів ісламу члени руху мали дотримуватися двох: єдинобожжя і 5-разової молитви. Сплачувати релігійний податок, іти в Мекку на прощу і тримати піст жителі гетто не могли або не хотіли.

На противагу «рабському християнству» іслам здавався афроамериканцям релігією свободи. Рух виник у 1930-х роках та поєднав норми Корану з ідеологією чорного расизму. «Нація ісламу» вчила, що 66 трильйонів років тому на Землі виникла перша цивілізація — темношкіра. Потім злий вчений Якуб побажав захопити владу на планеті та штучно вивів для цього євреїв, від яких походять всі білі люди.

Коли Мухаммеда Алі спробували рекрутувати на війну у В’єтнамі, він заявив: «Мої вороги — білі, а не в’єтнамці, китайці або японці». За відмову від служби в армії боксера позбавили професійної ліцензії та звання чемпіона. Право виступати на ринзі він повернув собі лише за 3 роки.

Попри серйозні розбіжності вчення з Кораном, «Нація ісламу» отримувала мільйони доларів від ворожих до США мусульманських держав: Іраку, Ірану, Судану та Лівії. Сьогодні секта має общини в 150 американських містах. Останніми роками в багатьох з них проводять платні семінари з саєнтології.

Мухаммед Алі покинув «Націю ісламу» 1975 року і згодом оголосив себе сунітом.

Читайте далі, як Росія розсварила двох синів кавказького імама Шаміля.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter