Як українець космос вітав

Контакт з інопланетянами. У вас є 10 секунд на вітання. За вашими словами будуть судити про все людство. Що ви скажете?

1977 року українець побажав прибульцям «щастя, здоров’я». Зараз записи з цим посланням прямують у бік сузір’їв Жирафа й Андромеди.

  • У другій половині 1970-х планети-гіганти Сонячної системи зблизилися. Став можливим гравітаційний маневр: космічний апарат проходить повз планету по дотичній, підхоплюється полем тяжіння та розганяється до наступної цілі.
  • NASA використало момент для запуску двох зондів до Юпітера, Сатурна, Урана, Нептуна. «Вояджер-1» вже покинув межі геліосфери. «Вояджер-2» ще ні. До кожного зонда прикріплений футляр з позолоченою платівкою, голкою для відтворення та інструкцією, як встановити голку на поверхню запису.
Зонд «Вояджер». Фото: NASA
  • На диску закодовані послання президента США Картера і генсека ООН Вальдгайма, 116 зображень (є фото українського бігуна Валерія Борзова, переможця стометрівки на Олімпіаді-72), 27 музичних творів, 50 звуків планети і вітання 55 мовами світу.
Фото з платівки «Вояджера», Земля. Джерело: NASA
Фото з платівки «Вояджера», рентген руки. Фото: National Astronomy and Ionosphere Center
Фото з платівки «Вояджера», перемога Валерія Борзова. Джерело: Фото: History of the Olympics, Picturepoint, London / NASA Jet Propulsion Laboratory / Fkickr / CC BY-NC-ND 2.0
  • Керівнику програми Карлу Сагану не вдалося записати голоси делегатів ООН. Він звернувся до філологів Корнелльського університету, які підшукали носіїв мов. Кожен сам вирішував, що говорити. Чоловік, позначений як Andrew Cebelsky, вимовив: «Пересилаємо привіт із нашого світу, бажаємо щастя, здоров’я і многая літа». Ким була ця людина, WAS не зміг встановити.
  • Зараз «Вояджер-2» перебуває майже у 18 мільярдах кілометрів від Землі, «Вояджер-1» — у 21,5 мільярдах. Послання досі шукають своїх одержувачів.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter