Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо після відставки Обами має хороші шанси стати улюбленим політиком світу. Молодий, привабливий і успішний, 2012 року він перед камерами показав свою хоробрість і фізичну силу.

Багато хто з канадських консерваторів мріяв надерти дупу депутатові від лібералів Джастіну Трюдо. Та вийти проти нього на ринг, щоб зібрати гроші на благодійність, погодився тільки сенатор Патрік Бразо. Колишній морпіх і володар чорного пояса з карате був на три роки молодшим за суперника і вважався фаворитом.

Натовкти пику проти раку

Фонд «Бійка проти раку» щороку влаштовує в Оттаві поєдинки боксерів-любителів. За п’ять років таким чином вдалося зібрати $500 000 на дослідження онкологічних захворювань. Майже половину, $230 000, приніс бій Трюдо проти Бразо 31 березня 2012 року.

Крім політичної необхідності, обидва боксери мали особисті причини вийти на ринг. Мати Бразо померла від раку легенів. Батько Трюдо, прем’єр-міністр Канади в 1968—1979 та 1980—1984 роках, помер від раку простати.

Джастін Трюдо на зважуванні перед боєм. Фото: Chris Wattie / REUTERS

У червоному куті — мажор,
у синьому куті — маргінал

Джастіну Трюдо було 40 років. Красунчик, розумник, спадкоємець популярного політика, він вигідно вирізнявся на тлі немолодих конкурентів. Трюдо нападав на імміграційну політику влади і будівельні проекти, загрозливі для довкілля. 2011-го Трюдо назвав шматком лайна міністра екології, консерватора Пітера Кента. 2012-го злив через Twitter подробиці розлучення міністра громадської безпеки, колишнього члена Консервативної партії Віка Тейвза (той став батьком дитини 17-річної няні).

Покарати зірку Ліберальної партії охоче взявся Патрік Бразо, індіанець по крові та захисник прав аборигенів. 2008-го він став наймолодшим сенатором в історії Канади, а наступного року був звинувачений у неетичному суміщенні державних посад і в нецільовому використанні коштів. 2012-го Бразо пропустив чверть засідань у Сенаті, третину — у правозахисному комітеті, дві третини — в комітеті із захисту прав корінних народів. Журналісти помічали, як він прикладався до фляжки.

Рекламний плакат вечора любительського боксу

Ліберальні аргументи

Бій відбувся в Оттаві — ціни на квитки сягали $3 000. З перших секунд бою Патрік Бразо агресивно пішов в атаку і завдав суперникові десяток важких ударів у голову. У другому раунді сенатор почав видихатися, довгорукий Трюдо перехопив ініціативу і розбив йому ніс. У третьому раунді Бразо вже не мав сил на опір, був загнаний у кут і побитий.

Майбутній прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо переміг технічним нокаутом. За умовами парі, він у фойє парламенту обстриг Бразо волосся та зобов’язав його тиждень носити футболку Ліберальної партії. Це була перша яскрава перемога канадських лібералів за вісім років, з 2004-го, коли вони з тріском програли парламентські вибори.

Після бою

У лютому 2013 року Патрік Бразо був арештований за звинуваченням у зберіганні кокаїну, домашньому й сексуальному насильстві. Однопартійці припинили дію його мандата. У січні 2016-го Бразо після спроби суїциду був знайдений удома з різаними ранами горла. За кілька місяців він зміг повернутися до роботи в Сенаті, що її тепер суміщає з посадою менеджера стриптиз-клубу.

Джастін Трюдо 2013-го очолив Ліберальну партію Канади, а 2015-го був обраний прем’єр-міністром. Його популярність стала міжнародною.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter