Тест Про складне життя до появи мобільного інтернету
Вчасно доставлена інформація може озолотити, принести перемогу в битві, врятувати від катастрофи. Але чи встигне повідомлення дійти до адресата? Перевірте свої знання про швидкість комунікацій минулого в тесті WAS і Vodafone Ukraine.
2500 років тому в Перській імперії діяла система доставки царських наказів. За який час послання долало відстань, яку військо проходило за 3 місяці?
Перську столицю, місто Сузи (сучасний Іран), із Сардами на західному кордоні імперії (сучасна Туреччина) поєднував Царський шлях. Уздовж дороги на дистанції денного переходу розміщувалися станції. Там один гонець передавав послання іншому, який рушав далі на свіжих конях. За 7-10 днів наказ доправлявся на 2700 кілометрів. Піхотинці проходили цю відстань за 90 днів.
А дехто в наш час лінується витратити декілька секунд на відправку повідомлення мамі, або відреагувати на картинки від родичів у вайбері, навіть з безлімом від Vodafone.
Що, окрім швидкості, було найважливішою здібністю для кур’єрів імперії Інків?
На піку свого розвитку в 16 сторіччі імперія Інків була велетенською — 2 млн кв. км Південної Америки. Керування великою державою здійснювалося через часкі — державних кур’єрів-бігунів. Вони передавали інформацію один одному зі швидкістю 240 кілометрів на добу.
Інки не мали писемності, тож повідомлення були усними, інколи — шифрованими.
Восени 120 року імперський чиновник з Риму пише до колонії Тіра (тепер Білгород-Дністровський Одеської області). Коли повідомлення дійде адресату?
У цей час колишня грецька колонія входить до складу римської провінції Мезія. Про це нам відомо з напису, який залишив командир гарнізону — центуріон V Македонського легіону.
Згідно з транспортною моделлю Римської імперії, складеною у Стенфордському університеті, за найшвидшим морським маршрутом з Риму до Тіри восени можна було дістатися за 32 дні
Наприкінці 18 сторіччя між Парижем і Ліллем збудували систему швидкісної комунікації. Винахідник назвав її...
1793 року під керівництвом механіка Клода Шаппа почалося спорудження першої лінії семафору між Парижем і Ліллем. На відстані 225 кілометрів були побудовані 22 башти, що передавали одна одній сигнали «руками» з рухомих жердин і планок. Башти могли передавати 2-3 символи на хвилину.
16 серпня 1858 року почала роботу перша телеграфна лінія, чий кабель був прокладений по дну Атлантичного океану. Скільки знадобилося часу, аби вітання британської королеви Вікторії дійшло по ній до США?
Кабель був недосконалим, усі 103 слова королівської телеграми в США прийняли лише за 16 годин після початку передачі. Американським телеграфістам довелося багато разів просити відправників повторювати нерозпізнані фрагменти тексту.
Правда, це не те, що зараз відправити повідомлення зі смартфону за допомогою 4G? Хоча декого таки доводиться просити повторити те, що вони написали :)
Агентство новин Reuters виникло 1850 року і стало тоді відомим завдяки швидкісній доставці біржових новин. Хто забезпечував цю швидкість?
На той час у Європі вже діяли телеграфні лінії, але зв’язку між Берліном і Парижем ще не було. Кабель з французького боку доходив до Брюсселя, а з німецького до Аахена. Поштові голуби Пауля Юліуса Ройтера долали цю відстань у 140 кілометрів швидше за паротяги й першими доставляли відомості про зміни цін на біржах.
В наш час з цим простіше, адже мережа 4G інтернету дозволяє абонентам Vodafone миттєво дізнаватися новини з усього світу. А ще дивитися HD-відео, грати в онлайн-ігри, легко користуватися хмарними сервісами. Компанія будує національне покриття, і вже охопила понад 1000 населених пунктів
Який рекорд швидкості передачі інформації абеткою Морзе за 1 хвилину зафіксований у «Книзі Гіннеса»?
Рекорд поставив білорус Андрій Біндасов на чемпіонаті світу зі швидкісної радіотелеграфії 2005 року. Аби передати 230 знаків, він мав вибити близько 700 «крапок» і «тире» за хвилину, тобто бив телеграфним ключем понад 10 разів за секунду.
Тим часом, нещодавно було відмічено чемпіона зі швидкості мобільного інтернету в Україні. Це Vodafone, в мережі якого середня швидкість завантаження вебсторінок і відео складає 19 Мбіт/с. Таких результатів вдалося досягти завдяки модернізації обладнання
Це був найшвидший спосіб передачі інформації в шахтах до винайдення телефону.
У різних регіонах діяли власні системи сигналів. Наприклад, у 1940-х роках в шахтах американського Іллінойсу один свисток чи удар дзвону був сигналом до підняття вантажу, два — до спуску, три — для підйому чи спуску людей, чотири — на обережний повільний підйом, тощо.
Радіохвилі не поширюються в землі. Тому налагодження мобільного зв’язку та інтернету в метро є складною технічною задачею. Але Vodafone впорався, і тепер його абоненти можуть користуватися мережею 4G на 15 станціях київського метрополітену і в тунелях між ними, тож свистки та дзвоники вам вже точно не знадобляться для передачі своїх повідомлень
Фототелеграф став відомий у березні 1908 року. Тоді газета Daily Mail надрукувала це зображення, передане з Парижа до Лондону лише за 12 хвилин.
1902 року німецький фізик Артур Корн запатентував технологію фотоелектричного сканування, яку назвали фототелеграфом, а згодом телефаксом. Згодом права на ексклюзивне використання винаходу придбала лондонська газета Daily Mail. Можливості новинки показали, передавши у Велику Британію портрет графині Маркетті. Вона була арештована у Франції за операції з фальшивими грошима
1974 року з обсерваторії Аресібо на Пуерто-Рико відправили радіоповідомлення до сузір’я Геркулеса. Коли людство зможе отримати відповідь?
У повідомленні зашифровані атомні числа хімічних елементів, склад молекул ДНК, базові відомості про анатомію людей, схема Сонячної системи, ескіз і діаметр радіотелескопа в Аресібо.
Зіркове скупчення М13 у сузір’ї Геркулеса, куди була спрямована передача, розташоване на відстані 25 000 світлових років від Землі. Тож відповідь, якщо вона буде, дійде до нас не менш як через 50 000 років
Там дізнаєтеся, що колись люди не завжди мали смартфони.
Непогано знаєтеся на історії комунікацій. Мабуть, навіть писали листа рукою.
Ви зрозумієте.