Що святкувати 23 лютого

День захисника України тепер відзначають 14 жовтня. Якщо стара звичка сильніша, і вам необхідно щось відсвяткувати 23 лютого, тримайте добірку перемог цього дня:

  •  23 лютого 1554 року чилійські індіанці-араукани перемогли конкістадорів у битві біля гори Марігуено. Вождь Лаутаро побував в іспанському рабстві, тож зміг вивчити європейську тактику. Частину сил він залишив в резерві, який у розпал бою вдарив ворогам у фланг і тил. Араукани — єдиний народ Південної Америки, який не був підкорений ані інками, ані іспанцями.
  • 23 лютого 1847 року біля села Буена-Віста 4700 американців змусили відступити 15-тисячну мексиканську армію. Допоміг вбивчий вогонь артилерії. За результатами війни США отримали землі, на яких розташовані штати Каліфорнія, Нью-Мексико, Аризона, Невада і Юта.
  • 23 лютого 1885 року дві тисячі французів, втративши лише 9 людей вбитими, відігнали за кордон 6 тисяч китайських солдатів і на короткий час окупували Північний В’єтнам.
  • 23 лютого 1918 німецькі війська, не зустрівши опору Червоної армії та робочих загонів, зайняли Псков і Нарву. Наступного дня уряд більшовиків погодився підписати мирну угоду на умовах Берліна.
  • 23 лютого 1945 року радянські й польські солдати звільнили Познань, а морські піхотинці США підняли зірково-смугастий прапор над Іводзімою. У жорстоких боях за острів, який не мав стратегічного значення, загинули 25 тисяч японців і американців. Знімок підняття прапора став одним із символів перемоги США у Другій світовій. Згодом сцену відлили в бронзі.

Бажаємо всім здоров’я, щастя, везіння, мирного неба над головою. Нехай війна залишиться тільки в приголомшливих історіях на WAS.

Читайте далі, як українці воювали проти німців за Канаду.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter