Геогліф Перу

У Перу розчистили і показали публіці 70-метровий древній геогліф, що зображає кита-вбивцю. Фігура була відкрита півстоліття тому, але координати згодом загубилися. Заново косатку знайшли за допомогою Google Earth.

Чотири роки тому археолог Джонні Ісла побачив фото геогліфа в каталогах Німецького археологічного інституту в Бонні. Спочатку він шукав сліди на супутникових знімках, потім пішки пройшов перспективні ділянки. 2015 року косатка була знайдена. Міністерство культури Перу направило на місце шість фахівців, щоб вони реставрували зображення.

Контури косатки створені за допомогою видалення шару каменів із землі. Очі — навпаки, їх купи. Вік візерунка оцінюють приблизно у 2000 років. Авторство приписують культурі Паракас, яка відома мистецтвом деформації черепів. Дітям після народження накладали бандажі, щоб надати головам витягнуту форму.

Геогліфи покривають площу понад 450 квадратних кілометрів на перуанських плато Пальпа і Наска. Навіщо вони були створені, невідомо. Це можуть бути релігійні символи або залишки стародавньої обсерваторії. Звичайно ж, є і версія про втручання інопланетян.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter