Чи втік Гітлер до Аргентини? Відповідає ФБР

Той самий випадок, коли в новинах по всьому світу говорять про події середини минулого століття. ФБР оприлюднило серію доповідей 1945–1953 років про розшук Адольфа Гітлера в Аргентині.

Американці перевіряли свідчення, отримані від аргентинського мігранта, що жив в Лос-Анджелесі. В обмін на дозвіл залишитися в США, він розповів агенту ФБР, ніби в травні 1945 року Гітлер та 50 представників еліти Райху прибули до Аргентини на двох субмаринах. Фюрер вже не мав вусів, він явно страждав від нападів астми й виразок. Верхи на конях втікачі дісталися до підніжжя південних Анд, де оселилися на ранчо. Інформатор стверджував, що знає шістьох чиновників, які допомагали нацистам з облаштуванням на новому місці.

У документі від 5 червня 1947 року повідомляється, що в аргентинському казино бачили жінку, схожу на Єву Браун. Також бачили Гітлера з невідомим чоловіком. На думку інформатора, його супутник використовував косметику, щоб виглядати старше.

Тодішній директор ФБР Едгар Гувер вважав цю інформацію сумнівною та мізерною. Бюро закрило справу. Однак інше державне агентство США не втрачало надію знайти фюрера.

Вирізка з американської газети. Джерело: FBI Records

Два роки тому ЦРУ розсекретило повідомлення резидентури в Аргентині за 1955 рік. За інформацією агента CIMELODY-3 (імовірно, це колишній німецький офіцер), приятель його знайомого солдата SS Філіпа Сітроена стверджував, ніби щомісяця зустрічався в Колумбії з Адольфом Гітлером і навіть зробив спільне фото.

CIMELODY-3 вдалося ненадовго дістати знімок для копіювання. На звороті був напис «Адольф Шюттельмайєр, Тунга, Колумбія, 1954». Приятель Сітроена стверджував, ніби в 1955 році Гітлер-Шюттельмайєр переїхав до Аргентини.

Резидентура ЦРУ в Буенос-Айресі підкреслювала, що не може підтвердити або спростувати отриману інформацію.

Фізичними доказами смерті Гітлера є уламок черепа з кульовим отвором і фрагмент щелепи — вони зберігаються в Москві. У 2009 році доступ до черепа отримав Нік Беллантоні з Університету Коннектикуту, археолог і фахівець з людських останків. За його висновком, кістка належала жінці, якій на момент смерті не виповнилося 40 років.

ЧИТАЙТЕ ДАЛІ ПРО ТЕ, ЯК І ЗАРОБЛЯВ ГІТЛЕР.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter