1976 рік — Гопак з українським прапором на матчі збірної СРСР

ДИВИТИСЯ ВІДЕО

27 липня 1976 року в канадському Монреалі проходив півфінальний матч Літніх Олімпійських ігор між футбольними збірними двох країн соцтабору — НДР і СРСР. Зненацька на поле вибіг хлопець у вишиванці з жовто-блакитним українським прапором і почав танцювати гопак і вигукувати «Свобода Україні!».

Це був молодий канадієць українського походження Данило Мигаль. 10 серпня замітка про цю подію з’явилася на сторінках газети канадійських українців «Свобода»:

збережено оригінальний правопис

Поверх 50 000 глядачів в олімпійському стадіоні дивились 27 липня на півфінальне змагання копаного м’яча між Східньою Німеччиною та совєтською дружиною, яка складалася переважно з українців київського «Динамо». Між глядачами були понад 150 молодих українців, які вивісили український прапор — на 30 стіп довгий — та які стояли знов у сорочинках, з виписаним на них поодинокими літерами гаслом: «С В О Б О Д А УКРАЇНІ».

В другій половині змагу 20-літній Данило Мигаль, член СУМу із Тандер Бей, Онтаріо, вибіг на спортову площу із синьо-жовтим прапором. вигукуючи слова “Свобода Україні”! Серед здивованих грачів почав в середині площі танцювати гопака, а публіка спонтанно вибухла грімкими оплесками — і гру припинено. Вибігли три поліцаї й відпровадили Мигаля з площі. Його затримали приблизно одну годину й потім звільнити без кари.

Член Українського Олімпійського Комітету мав нагоду розмовляти з Мигалем зараз після звільнення. Мигаль сказав, що один поліцай, вбраний по-цивільному, пробував переконати його по-українському, що його протест українцям ні чого не допоможе та загрожував йому вивозом в Совєтський Союз…

…Мигаль заявив, що хоч знав декого з інших молодих українців на стадіоні — свій протест заплянував зовсім самостійно.

Збірна СРСР програла матч з результатом 2:1. В складі радянської команди було лише 3 гравці не з київського «Динамо», тренером збірної був динамівський ветеран Валерій Лобановський.

Далі читайте коротку історію футбольної тактики.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter