240

Хто ж будував піраміди

Останні знахідки і практичні експерименти показують, як будувалися піраміди: https://was.media/pyramids. Але хто будував? Генетики стверджують, що жителі Єгипта не мають відчувати велику причетність до цього.

Середній сучасний єгиптянин такий саме родич мумії, як білорус — англійцю. Трішки.

До цього часу дослідження ДНК мумій приймалися з сумнівами. Спека і вологість в гробницях, хімікати для бальзамування — все це пошкоджувало молекули. Однак міжнародна команда вчених на чолі з Вереною Шуенманн з Тюбінгенського університету змогла дослідити відразу 90 мумій і отримати повний геном з трьох.

Опубліковані в журналі Nature результати свідчать про те, що стародавні єгиптяни були генетично ближчими до сучасного арабського населення Близького Сходу (Аравійський півострів, Ліван, Ірак, Іран, Палестина, Сирія). Зате сучасні жителі Єгипту несуть в собі до чверті генів народів Центральної та Західної Африки.

Як стародавні мешканці Єгипту виявилися більшими арабами, ніж нинішні громадяни Арабської Республіки Єгипет? Це пояснюють работоргівлею. Лише за останні 1200 років через країну провезли 6-7 мільйонів невільників з тропічної Африки. Транзит сягнув піку за історичними мірками нещодавно, в 19 столітті. Чимало рабинь не їхали далі, а залишалися в єгипетських гаремах.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter