Японці в армії США

На цьому фото місять багнюку японські солдати. Японські солдати армії США. Родичі багатьох з них перебувають у таборах для підозрілих осіб. Самі бійці — практично смертники.

У лютому 1942 року, за два місяці після атаки на Перл-Харбор, наказ президента Рузвельта дозволив виселення американців японського, італійського та німецького походження. З тихоокеанського узбережжя до таборів звезли 110-120 тисяч японців.

Цікаво, що процес майже не торкнувся Гаваїв, де розташована база Перл-Харбор і розкинулася шпигунська мережа ворога. Японці становили там 1/3 населення, тож репресії зруйнували б економіку островів. Американці вирішили нічого не чіпати.

Японці продовжили служити навіть у Національній гвардії Гаваїв. Вони так добре проявили себе у навчаннях, що 1 лютого 1943 року, їм дозволили вступати до армії США.

На фото місять багнюку японські солдати 442nd Regimental Combat Team, яких 1944 року висадили в Італії воювати з вермахтом.

Це найбільш нагороджений підрозділ в історії американської армії: 18143 орденів і медалей на 14 тисяч службовців. За офіційними даними, 93% з них були вбиті, поранені або зникли без вісті. Менш ніж за рік боїв, у яких полком затикали усі дірки, склад 442nd оновився 2,5 рази.

21 японець одержав найвищу Медаль пошани, 52 — медалі «За бездоганну службу», 560 — «Срібну зірку», 9500 — «Пурпурні зірки» за поранення,тощо.

Ось приклад, коли вірність прапору і присязі сильніша за кров, культуру, мову.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter