Карта стародавніх торговельних маршрутів

Можливо, це найдетальніша карта торгових маршрутів 11–12 століть в інтернеті. Положенням Києва на ній можна пишатися.

  • Період між занепадом вікінгів і до експансії монголів став часом розквіту середньовічної торгівлі. Хрестові походи привчили Європу до східних товарів. Нові маршрути прокладалися всім Середземномор’ям. Розташований на півдорозі між Італією і Єгиптом сицилійський Палермо став місцем зустрічі мусульманських і християнських купців. Посередниками між ними виступала єврейська громада.
  • З міст, що знаходились на південь від Сахари, на північ везли золото. Важливою торговою артерією був Ніл.
  • Шовковий шлях безліччю маршрутів пронизував Азію. Китай був ще відкритий для зовнішньої торгівлі і багато вкладав у інфраструктуру. Все більш привабливим напрямком ставала Індія. Острів Суматра був головним експортером спецій.
  • У Східній Європі і на території сучасної Росії важливими транспортними артеріями з часів вікінгів були судноплавні річки. На захід і південь човни везли хутро.
  • Головною трансконтинентальною трасою Європи була Via Regia («Королівська дорога»), яка перебувала під особливим захистом монархів Священної Римської імперії. Шлях йшов з Іспанії через Францію, Бельгію, Німеччину, Польщу, поки не впирався в Київ і Смоленськ. Далі — дике поле. У 20 столітті Via Regia перетворилася в європейський транспортний коридор E40.

Джерело: Reddit
Автор карти: martinjanmansson

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter