Кір з Австралії

24 січня 1875 року британський шлюп повернув на Фіджі короля Какобау. Разом зі свитою він місяць провів у Австралії, де оформив приєднання архіпелагу до Великобританії.

Фиджийці сподівалися, що британська влада принесе цивілізацію і припинить війни між племенами. Війни справді припинилися, тому що частина племен незабаром вимерла.

Какобау і кілька його наближених захворіли в Австралії на кір, під спостереженням лікарів одужали, але привезли інфекцію додому.

Жодного імунітету острів’яни не мали. Сталася катастрофа. Фіджийці підозрювали британців у чарах, тож не дозволяли надати собі кваліфіковану допомогу. В намаганні збити жар, вони лягали до холодних струмків. Це призводило до пневмонії. Непомірне споживання джерельної води — до дизентерії.

Восени 2017 року на Фіджі розпочалася чергова кампанія з вакцинації проти кору. Мета — довести частку щеплених жителів до 95 % населення. Зокрема, вакцину одержать 236 тисяч дітей від 1 до 10 років включно з тими, що вже хворіли на кір або були щеплені раніше.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter