Корейська тополя розбрату

В останні дні квітня південнокорейський президент Мун Чже Ін зустрівся на кордоні з вождем Північної Кореї Кім Чен Ином. Сторони пообіцяли завершити війну, що формально триває вже 68 років.

Мун Чже Ін дещо знає про жорстокість і абсурдність Корейської війни. У складі загону командос він брав участь у прикордонній операції «Поль Баньян».

1976-го два офіцери армії США вирішили покращити поле зору і зрізати гілки тополі, що росла в демілітаризованій зоні (розділяє дві Кореї по 38-й паралелі). Північани стверджували, ніби дерево посадив засновник КНДР Кім Ір Сен, накинулися на американців і зарубали сокирами.

Помста призвела б до відновлення масштабної війни, та й відмовчатися Білий Дім не міг. За три дні після вбивства американські військові провели операцію «Поль Баньян». Колона бронетехніки висунулася до тополі за підтримки ударних гелікоптерів і південнокорейських спецпризначенців, серед яких був Мун Чже Ін.

Від дерева залишили 6-метровий пеньок. Армія Північної Кореї відповісти не зважилася. Цікаво, куди поділося її нахабство

Фото: The official website of the Republic of Korea

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter