Йому заборонили торкатись дітей, тож він почав стріляти

Масові вбивства в школах — біда не одних лише американців. 13 березня 1996 року, у шотландському місті Данблейн безробітний педофіл Томас Гамільтон убив 16 учнів молодших класів і вчительку.

Раніше Гамільтон був лідером в скаутському таборі, але через відвертий інтерес до хлопчиків йому заборонили працювати з дітьми. Чутки швидко розійшлися містом, тож інше місце він не знайшов.

Після масового вбивства 1988 року в Беркширі британцям заборонили мати напівавтоматичні й помпові рушниці. Мисливська зброя реєструвалася і мала зберігатися в сейфах. Але у вільному продажі лишилися пістолети і револьвери. Гамільтон легально мав те й інше: Smith & Wesson і Browning

Після розстрілу в Данблейні батьки жертв запустили «Петицію пролісків» про заборону володіння короткоствольною зброєю. З 1997 року в Англії, Шотландії та Вельсі продаж та умови застосування короткоствольної зброї стали набагато жорсткішими.

За двадцять років, що минули, в Британії відбулося одне масове вбивство із застосуванням вогнепалу. Жодного — в школах. 2010 року таксист Деррік Берд застрелив 12 осіб, коли їздив графством Камбрія з двома мисливськими рушницями в машині.

За той самий час в одних тільки школах США відбулися 15 масових розстрілів. У кожному загинули не менше 4 людей, в сумі — 155.

Читайте далі, як Чарльз Менсон став найпопулярнішим маніяком в історії, не вбивши жодної людини.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter