МБР

28 листопада Кім Чен Ин вдарив Дональда Трампа запуском «Хвасон-15». Це перша у Північної Кореї модель міжконтинентальної балістичної ракети (МБР), що теоретично здатна долетіти до континентальної Америки.

Реальної загрози поки немає. Навряд у КНДР є досить маленькі ядерні заряди, аби помістити в ракету, і досить божевілля, аби спровокувати відповідь США (1480+ ядерних боєголовок в арсеналі).

Однак багатьох шокував сам факт, що відрізана від західних технологій країна третього світу може одержати зброю космічної ери. Дарма. «Хвасон-15» не виглядає раптовим проривом. Проект йшов довго навіть з імовірною китайською або російською допомогою, а в історії вже були приклади запуску МБР ізольованими і бідними державами.
WAS показує приблизні терміни створення балістичних ракет. СРСР і США (з перервою у фінансуванні) впоралися швидко, оскільки користувалися трофейними німецькими розробками. Небагатий ще тоді Китай мучився понад 20 років. Франція зробила ракету тільки для підводних човнів. Ізраїль вів роботу потайки від американських союзників, тож вона затягнулася на півстоліття.

У найближчому майбутньому свою МБР запустить Індія. Значить, наступним буде Пакистан. Потім, ймовірно, Іран.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter