Монтесума проти Кортеса. Як іспанці захопили столицю ацтеків

8 листопада 1519 року вождь ацтеків Монтесума запросив до своєї столиці смерть. У цей день до воріт Теночтітлана (зараз це Мехіко) підійшли півтисячі іспанських солдатів у супроводі жителів сусідніх міст: Тласкалана, Тліюхквітепека і Вешоцінко.

Загін пропустили за ворота. Чому?

Є версія, що ацтеки вважали Кортеса посланником бога Кецалькоатля. Згідно з передбаченнями, той мав бути бородатим, прибути зі сходу і стати королем.

Інші дослідники називають це легендою, спробою раціонально пояснити божевільний вчинок Монтесуми — він спробував відкупитися від завойовників

Загін Кортеса розташувався у палаці. Іспанців улещували, щедро годували і задаровували цінностями. Однак не всі ацтекські воїни бажали скоритися чужинцям. Після чергової сутички Кортес наказує взяти Монтесуму в заручники. Вождь став полоненим у своєму ж місті.

Через півроку з Іспанії прибуває підкріплення і спільно з армією індіанців Тласкалана конкістадори осаджують Теночтітлан. Монтесума більше не представляє цінності. Вождя вбивають. Від іспанської зброї загинуть тисячі індіанців, від завезених хвороб — сотні тисяч.

Читайте далі про справжню причина загибелі ацтеків.

Ілюстрація: деталь картини «Зустріч Кортеса і Монтесуми» з серії «Завоювання Мексики». Jay I. Kislak Collection Rare Book and Special Collections Division

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter