Найхимерніший злочин в історії ФБР: вибухова смерть Браяна Веллса

28 серпня 2003 року загинув 46-річний доставник піци Браян Веллс — вибухнула закріплена на шиї бомба. Він був оточений правоохоронцями в своєму рідному місті Ері, штат Пенсильванія. Цей злочин вважається одним із найскладніших і найдивніших в анналах ФБР.

На момент загибелі Веллс сидів у наручниках посеред парковки, а поліцейські чекали прибуття саперів для огляду дивовижного пристрою. Перед цим він встиг розповісти правоохоронцям, що троє темношкірих закріпили на його шиї бомбу, вручили дробовик у вигляді палиці для ходіння й звеліли пограбувати банк. Такою була легенда для поліції. Що ж трапилося насправді?

Замаскований під палицю для ходіння дробовик, який вручили Веллсу. Фото: United States Federal Bureau of Investigation

Після тривалого розслідування ФБР, прокурор стверджував в обвинувальному акті 2007 року, що Веллс нібито був одним зі злочинців, які спланували пограбування банку. Однак родина загиблого і понині наполягає на тому, що він не був добровільним учасником цієї жорстокої афери.

Слідство встановило, що все почалося з бажання Марджорі Діел-Армстронг — жінки з цілим букетом психічних розладів — вбити свого батька-мільйонера заради спадку. Для цього їй нібито треба було не менше $ 250 000. Поліція добре знала цю особу через те, що її чоловік та інші партнери вмирали за підозрілих обставин. Вона з кількома приятелями вигадала хитрий план, для реалізації якого знадобився сторонній співучасник. Ним і став Браян Веллс — його знав один зі спільників, Кеннет Барнс.

В пообідній час 28 серпня Веллс із двома піцами виїхав на замовлення, де його чекали змовники. Схоже, що спочатку він вважав, ніби бомба буде несправжньою — чоловік був здивований, але злочинцям все-таки вдалося одягнути на нього ошийник із вибуховим пристроєм, дати замаскований дробовик і папери з інструкціями. Він мав виконувати завдання, щоб отримати ключі для відтермінування вибуху й знешкодження бомби.

«Дій негайно — думай пізніше. Інакше ти помреш!» — було написано наприкінці інструкцій.

Веллс почав діяти: о 14:30 зайшов до приміщення банку PNC, вручив касиру записку з вимогою надати $ 250 000 — інакше через 15 хвилин станеться вибух. Касир не міг відкрити сховище за такий час і вручив горе-грабіжнику мішок з $ 8 702. О 14:38 вперше надійшла інформація до поліції — свідок зателефонував до служби «9-1-1» і сказав, що чоловік із бомбою на шиї виходить із банку.

Металевий комір, на якому бомба кріпилася до шиї Веллса. Фото: United States Federal Bureau of Investigation

Через 15 хвилин Веллса заарештували. Саперів викликали не одразу — спочатку евакуювали людей. Вибух стався о 15:18 — за три хвилини до приїзду саперної команди. В грудях нещасного Веллса утворилася діра розміром із кулак — він помер протягом лічених хвилин. Пізніше слідчі встановили, що бомба детонувала б навіть у випадку бездоганного виконання всіх прописаних завдань. У Браяна Веллса не було шансів — злочинці планували його вбити, щоб прибрати зайвого свідка.

2010 року суд виніс вирок Марджорі Діел-Армстронг: пожиттєве ув’язнення. Двома роками раніше 45 років в’язниці отримав Кеннет Барнс — єдиний живий на той момент співучасник Діел-Армстронг. Батько організаторки злочину помер 2014 року, від 1,8-мільйонного спадку майже нічого не лишилося, дочці він заповів $ 2 000. 2017-го вона сама померла від раку грудей в ув’язненні у віці 68 років.

Читайте далі про загадкову загибель міністра оборони США.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter