Найцінніший актив Китаю
Мао Цзедун любив говорити: «З усього, що є в світі, найдорожче — люди». Багато років Китай вважав своє населення цінним активом (корисним, наприклад, для придушення противника) і не протестував проти його стрімкого зростання. У 1950-х стало зрозуміло, що так більше не можна — люди виснажують земельні, водні та енергетичні ресурси країни. У 1956-му була запущена перша кампанія з планування народжуваності. У 1979-му схвалена політика «Одна родина — одна дитина».
27 жовтня 1982 року з’ясувалося, що подібні програми не дають швидкого ефекту — перепис нарахував в Китаї понад мільярд жителів, 1 000 868 900 осіб.
Якщо в містах люди дотримувалися нової демографічної політики, то в селах не могли — потрібні були робочі руки. Тоді уряд посилив заходи з контролю народжуваності.
За даними останніх років, Китаю вдалося досягти мети. Темп приросту населення склав 0,54 %. У Індії, другої найбільш населеної країни планети, — 1,23 %. За прогнозами демографів, Індія обжене Китай за кількістю мешканців у 2022-му.