«Євробачення-1978»: як араби євреїв у телевізорі перемагали

У травні 2018 року Нета Барзілай принесла Ізраїлю вже четверту в історії перемогу на «Євробаченні». Перша трапилася рівно на сорок років раніше. У той час відносини єврейської держави з арабським світом були навіть гіршими, ніж зараз. Йорданія — не виняток.

  • Після Шестиденної війни 1967 року Йорданія втратила території на західному березі річки Йордан.
  • 1968 року в прикордонній битві Ізраїль знищив 30 йорданських танків.
  • 1973 року Йорданія підтримала Єгипет і Сирію у Війні Судного дня, яка знову завершилася перемогою Ізраїлю.

Ситуація на деякий час нормалізувалася, але в арабських країнах щиро Ізраїль ненавиділи. Під час трансляції «Євробачення-1978» йорданське телебачення замість виступу Ізхара Коена і групи Alphabeta показало своїм глядачам фотографію букета квітів.

Після голосування виявилося, що представники Ізраїлю виходять на перше місце. Замінювати букетом нагородження переможця було б зовсім тупо, тому йорданські телевізійники просто припинили трансляцію. На ранок вони оголосили, що «Євробачення» виграв Жан Валлє з Бельгії. Насправді, він посів друге місце. Інтернету тоді не було, тому перевірити інформацію телеглядачі не могли.

Наступний конкурс проводився в Єрусалимі, тому арабські телеканали зовсім його не показували. Ізраїль переміг вдруге поспіль, залишивши йорданців без «Євробачення» ще на рік.

Читайте далі, як Ізраїль залишив Сирію без ядерної бомби.

На обкладинці: Ізхар Коен і група Alphabeta — переможці «Євробачення» 1978 року. Фото: GEORGES BENDRIHEM/AFP

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter