Як виникла незалежна церква в Англії

3 листопада 1534 року англійський король Генріх VIII створив незалежну церкву, щоб узаконити шлюб з коханкою. Ми ні на що не натякаємо!

1509 року заради збереження союзу Англії та Іспанії юний Генріх одружився з вдовою свого брата Катериною Арагонською. За дев’ять років іспанська принцеса народила двох хлопчиків і дочку, але вони померли відразу після народження

Король все більше часу проводив у ліжку фавориток. Заради однієї з них — Анни Болейн — він вирішив анулювати шлюб. Але дати розлучення міг тільки папа римський.

Генріх доводив, що його шлюб з дружиною недійсний, оскільки вона була вдовою брата. Король посилався на біблійний припис з Книги Левит: «А хто візьме жінку брата свого, це нечисть, він відкрив наготу брата свого, бездітні будуть вони». Папа Климент VII визнав аргументацію недостатньою: його попередник Юлій II дав згоду на шлюб, і це рішення було тяжко скасувати.

Ситуацією скористалися прихильники церковної реформи. Голова англійської католицької церкви архієпископ Кентерберійський Томас Кранмер через суд оголосив шлюб Генріха з Катериною недійсним. Король одружується з фавориткою, а папа оголошує йому анафему.

Генріх не став просити вибачення. Парламент «Актом про супрематію» оголосив короля «верховним головою Англійської Церкви». Землі більш ніж 350 католицьких монастирів були передані у приватні руки, Біблію переклали англійською мовою.

За 2 роки після Анні Болейн відрубають голову.

Читайте далі, як Чарльз Діккенс намагався позбавитися дружини.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter