Жіночий порив: історія пані, яка поцілувала фюрера проти його волі

Ще 1931 року, до приходу до влади Адольфа Гітлера і НСДАП, Берлін був обраний місцем проведення «Літніх Олімпійських ігор 1936».

Як тільки всі зрозуміли, в якій саме Німеччині доведеться провести міжнародні змагання, покликані об’єднувати народи, почалося обговорення можливого перенесення ігор в Барселону. Але в Іспанії почалася громадянська війна, а Міжнародний олімпійський комітет зайняв пронімецьку позицію. Президент олімпійського комітету США Ейвері Брендедж навіть назвав спроби перенести змагання «змовою сіоністів».

Ігри відбулися, хоч і не все у нацистів пройшло за планом. Наприклад, зіркою Олімпіади став американський чорношкірий легкоатлет Джессі Оуенс, який взяв чотири золоті медалі. «Арійцям» так і не вдалося його перевершити. Але по-справжньому нервувати фюрера змусив інший випадок.

Під час чоловічого запливу на 1500 метрів вільним стилем до Гітлера, що сидів у ложі, почала прориватися жвава жінка. Охоронці кілька разів намагалися її відтіснити, але дама була сповнена рішучості поспілкуватися з фюрером. Опинившись біля Гітлера, жінка швидко сунула йому свій квиток для автографа, потиснула руку, а коли Адольф засміявся і розслабився — спробувала поцілувати його в щоку. Гітлер кокетливо відсторонився і дав знак охороні. Але дама все-таки дотяглася до його щоки й цьомнула. Реготав увесь стадіон.

Напористою жінкою виявилася 40-річна американка з Каліфорнії Карла де Вріс. Вона подорожувала Європою та дуже хотіла побачити живого Адольфа Гітлера. Карла потім згадувала, що не планувала вітати фюрера так бурхливо, воно якось само так вийшло:

«Я не знаю, навіщо я це зробила. Звичайно, я нічого такого не планувала. Це був просто жіночий порив… Гітлер, посміхаючись, нахилився вперед і він здавався таким доброзичливим, що я просто підійшла і попросила у нього автограф, який він залишив на моєму квитку. Він продовжував посміхатися і тому я поцілувала його».

Карла де Вріс прожила довге життя і померла 1985-го у віці 92 років. Про своє ставлення до того, що сталося на Олімпіаді, не любила розповідати.

Комічність ситуації закінчилося погано тільки для охоронців Гітлера, які не проявили належну пильність — деяких звільнили або понизили у званні.

Читайте далі про те, яким згадував Гітлера його особистий фотограф.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter