Жахлива п'ятірка: нещастя п'ятниці 13-го

Сьогодні п’ятниця 13-е. Хотіли зробити для WAS довгий список нещасть, що сталися в цей день. По ходу роботи міф було розвінчано. Більшість подій, які фігурують в різних добірках, сталися або не 13-го, або не в п’ятницю.

Тому тримайте жахливу п’ятірку:

1. У п’ятницю, 13 липня 1821 року, народився один із засновників Ку-Клукс-Клану. Натаніель Форрест був плантатором, работорговцем, мільйонером, генералом і талановитим тактиком у Громадянську війну. У 1860-х вступив до ККК, де отримав титул Великого Мага. Головний герой фільму «Форрест Гамп» за сюжетом був названий на честь далекого родича — лідера людей, «які любили одягатися в біле і накриватися простирадлами».

2. У п’ятницю, 13 жовтня 1972 року, юніорська команда з регбі Old Cristians Club летіла з Уругваю в столицю Чилі разом з родичами і спонсорами. Літак потрапив у снігову бурю і врізався в схил гори. Порятунок прийшов тільки за 2,5 місяці, а до цього пасажирам, які вижили, довелося їсти загиблих.

3. У п’ятницю, 13 травня 1988 року, відбулася перша глобальна вірусна атака. У звичайні дні Jerusalem вірус збільшував розміри .exe-файлів на комп’ютерах з операційною системою DOS, доки ті не ставали занадто великими для нормальної роботи. Зате по п’ятницях 13-го числа будь-якого місяця він видаляв всі файли, які запускалися на машині.

4. У п’ятницю, 13 вересня 1996 року, в Лас-Вегасі вбили Тупака Шакура. З його чорним «БМВ» порівнявся білий «Кадилак». Кілер опустив скло і кілька разів вистрілив. Злочин залишився нерозкритим, але вважають, що його спричинив конфлікт між реперами західного і східного узбережжя США.

5. У п’ятницю, 13 жовтня 1307 року, французький король Філіп IV наказав заарештувати тамплієрів за єресь і богохульство. Військово-лицарський орден розпустили, багатства конфіскували, затриманих катували, деяких стратили. Можливо, саме ця подія стала першопричиною параскаведекатріафобії — страху перед п’ятницею 13-м.

Читайте далі, як в американській колонії полювали на відьом.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter