350

Печатка Стародавньої Греції

Археологи університету Цинциннаті показали печатку, яка увійде до числа найкращих відомих творів мистецтва Стародавньої Греції. На артефакті 3,5 сантиметри завдовжки зображений воїн з мечем, який перемагає двох супротивників. Один вже лежить мертвий, а другий — зі списом і щитом — отримує удар в шию. Робота настільки тонка, що деякі лінії дослідники змогли побачити лише під мікроскопом.

Печатка була знайдена під час розкопок міста Пілос, що на півдні Греції. Гробниця воїна, який жив близько 3500 років тому, знаходиться на місці палацу Нестора. Нестор згадується в «Іліаді» як цар Пілоса та вождь племені ахейців у Троянській війні. Однак чоловік, який лежить в гробниці, старший від героїв Гомера приблизно на 200 років. Антропологам вже вдалося змоделювати його зовнішність.

У фантастично багатій могилі знайдено понад 1400 артефактів із золота, бронзи, кістки, яшми, агата, сердоліку і аметисту. Більшість зроблена на Криті. У ногах покійного лежала кістяна пластина з грифоном, тому вчені дали йому ім’я «Воїн з грифоном».

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter