Перша атака камікадзе

21 жовтня 1944 року два японських льотчики стали першими камікадзе. Їхні імена невідомі.

Під час Другої світової австралійський флот був головним союзником США в Тихому океані. З 1942 року важкі крейсери «Австралія» і «Канберра» курсували навколо Нової Гвінеї та Філіппін. У серпні «Канберра» була потоплена в Соломоновому морі після 24 влучань важкими снарядами і двох торпед у борт.

«Австралія» доживе до перемоги, але перед цим крейсеру доведеться витримати 6 (!) успішних атак камікадзе. Вперше це сталося перед найбільшою морською битвою в історії: у філіппінській затоці Лейта і навколо обидві сторони втратять 34 бойових кораблі і близько півтисячі літаків.

Того дня. 21 жовтня, через щільний вогонь зеніток двомісний японський Aichi D3A був змушений був відвернутись від британського «Шропширу». Бомбардувальник не став робити другий захід, а прицільно протаранив надбудови «Австралії», яка йшла поряд. 200-кілограмова бомба не вибухнула, але уламки літака вдарили у ходовий місток, а на палубі запалав авіаційний бензин.

Загинули капітан крейсера Еміль Дешено (на фото в окулярах), 6 офіцерів і 23 матроси. Ці жертви здадуться незначними вже за кілька днів, коли атака камікадзе стане масовою.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter