630

1985 рік — Подякуйте Мінобороні США за першу інтернет-адресу

15 березня 1985 року було зареєстровано першу інтернет-адресу в доменній зоні .com. Сайт symbolics. com належав американському виробникові комп’ютерів Symbolics, Inc.

Систему доменних імен DNS впровадив головний спонсор розробки інтернету взагалі — Міністерство оборони США. Тепер довге числове значення IP-адреси сайту замінювалося зрозумілим літерним. У січні 1985-го було введено доменні зони. edu, .gov, .mil — для державних структур; .net — для провайдерів та інтернет-сервісів; .org — для некомерційних організацій; .com — для бізнесу.

Реєстрація була безкоштовною, але користувачі не до кінця розуміли технологію. За перший рік було зареєстровано лише 5 адрес на. com. За наступні 2 роки доменні адреси з’явились у технологічних гігантів: IBM, Sun, Intel, AMD, Apple та Cisco Systems. Сайт microsoft.com почав роботу лише 1991-го. 1998 року число адрес досягло 3 мільйонів.

Конкуренція за коротку й унікальну адресу сайту постійно росла. Почав розвиватись ринок купівлі та перепродажу доменних імен. Справжнім королем у цій справі був Рік Шварц. 1997 року він придбав porno. com за $ 42 тисячі, заробив близько $ 10 мільйонів на рекламі, а 2015 року продав домен за $ 8 888 888.

Це не було рекордом. 2010-го страхова компанія QuinStreet придбала адресу іnsurance.com за $ 35,6 мільйона.

Читайте далі як перші комп’ютери міняли історію.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter