1407

1872 — перше висування в президентки США

10 травня 1872 року Вікторія Вудгулл стала першою в історії кандидаткою на посаду президента США. Це був скандал. По-перше, жінка. По-друге, медіум. По-третє, була розлучена і підозрювалася в проституції.

Вудгулл вважали феміністичною іконою. Разом із сестрою вона володіла брокерською конторою на Волл-стріт і газетою, яка висвітлювала табуйовані теми: сексуальну освіту, короткі спідниці, контрацепцію, вегетаріанство. Американкам особливо подобалася концепція «вільного кохання»: право виходити заміж і розлучатися за власним бажанням.

Жінку не сприймали навсправжки та зареєстрували кандидаткою до досягнення обов’язкових 35 років. За кілька днів до виборів Вудгулл заарештували через «непристойну публікацію» про подружню зраду відомого проповідника. Місяць вона провела за ґратами, тож не змогла прийти на вибори.

Невідомо, скільки голосів отримала Вудгулл. Лише один чоловік зізнався, що позначив її ім’я у бюлетені — на знак протесту проти головного кандидата. А серед американських жінок право обирати президента мали мешканки тільки двох штатів: Юти та Вайомінгу.

Вудгулл жила довго і побачила, як 1920 року право жінок голосувати було нарешті закріплено в конституції США.

Читайте далі про перше лесбійське весілля в Європі.

Ілюстрації: Harvard Art Museum / Library of Congress

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter