766

Під псевдонімом Солодкий Міккі

Усупереч чуткам, Святослав Вакарчук не оголосив про участь в президентських виборах на своєму концерті 24 серпня 2018 року (тож головний редактор WAS програв букмекерам 400 гривень). Втім, шоу на Олімпійському стадіоні в Києві дуже нагадувало передвиборну акцію. Тому, про всяк випадок, ми знайшли історію співака-президента і зараз її перекажімо.

Музикант Мішель Мартейї, який виступав під псевдонімом Солодкий Міккі, став президентом у дуже тяжкий для Гаїті період. Роком раніше, в 2010-му, стався потужний землетрус. Понад 200 тисяч людей загинули, мільйони переселилися до наметових містечок. У найбіднішій країні Америки почалася епідемія холери.

Мартейї народився в родині співробітника нафтової компанії, з дитинства любив музику, вступив до військової академії, не закінчив, поїхав до США, повернувся. У 28 років він випустив перший альбом, потім ще більше десятка.

Мартейї став зіркою місцевого стилю танцювальної музики, kompa, і завів друзів-політиків. У його клубі збиралися учасники одного з державних переворотів.

2010 року співак сам пішов у велику політику: у другому турі виборів переміг дружину колишнього президента і очолив державу. Музикант обіцяв реформу освіти, розвиток економіки, закликав до єдності та відтворення ліквідованої колись армії.

Однак відновлення Гаїті після землетрусу йшло дуже повільно. У 2014-му Мартейї зустрічався з Обамою і, щоб перешкодити розкраданню грошей, просив передавати більшу частину допомоги через уряд, а не через неурядові організації.

Конституція Гаїті забороняє президенту залишатися на посаді два терміни поспіль, і 2016-го Солодкий Міккі пішов у відставку. Наступні вибори відзначилися масовими фальсифікаціями, заворушеннями, стріляниною і підпалами виборчих дільниць. За оцінкою ЦРУ, по внутрішньому валовому продукту на душу населення Гаїті посідає 183-е місце серед країн світу (184 — Північна Корея, 118 — Україна).

Навесні 2018 року екс-президент випустив новий кліп.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter