Радянський Вайнштейн

За 50 років до скандалу з Майклом Джексоном педофілія серед діячів мистецтв стала гарячою темою в СРСР.

22 жовтня 1937 року за розбещення та зґвалтування неповнолітніх до 5 років в’язниці засудили кінооператора Бориса Цейтліна, який разом з Дзиґою Вертовим зняв перший радянський звуковий докфільм «Симфонія Донбасу». За цією справою також сіли кілька його колег.

Згідно з матеріалами справи, Цейтлін спокусив 14-річну школярку з неблагополучної сім’ї. Пізніше вона стане приводити подружок у квартиру, де збиралися співробітники студії «Союзкінохроніка». За кілька тижнів до вироку в газетах з’явилося таке повідомлення:

«Расследованием установлено, что Цейтлин Б. Б., используя свое общественное положение, завязывал знакомства с несовершеннолетними девушками, а затем вовлекал их в разврат. С этой целью Цейтлин Б. Б. организовал группу, состоявшую из бывш. управляющего трестом Союзкинохроника Иоселевича В. С., кинооператора Кричевского А. Г. и гр. Вирта-Ауэрбаха М. З., которые совместно с Цейтлиным Б. Б. систематически развращали несовершеннолетних девушек. Для совершения своих преступных действий Цейтлин Б. Б. использовал квартиру обвиняемого Вирта-Ауэрбаха, превращенную ими в притон разврата. На этой квартире Цейтлин Б. Б. и Вирт-Ауэрбах М. З. изнасиловали несовершеннолетних Т. и К. По этому же делу привлечен к уголовной ответственности бывш. работник милиции Качалов М. Д., которому предъявлено обвинение в изнасиловании несовершеннолетней Х».

Після смерті Сталіна і розкриття правди про репресії виникла версія, що справу педофілів було сфабриковано для дискредитації начальника «Союзкінохроніки» Віктора Іоселевича. Втім, ще до початку Другої світової війни всі засуджені вийшли на волю. Борис Цейтелін буде працювати фронтовим фотографом, потім зніме кілька фільмів на кіностудіях у Сибіру.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter