Чому жінки мають одержати право голосу. Аргументи 1888 року
Чи могли акції феміністок бути ефективними позаминулого століття? Так, доведено 28 листопада 1893 року, коли жінки вперше в світі проголосували на загальнонаціональних виборах.
У Новій Зеландії це сталося на 10-20 років раніше, ніж у найліберальніших країнах Європи. Очолювала боротьбу Кейт Шеппард — активістка Жіночого християнського товариства тверезості. У той час однією з головних цілей феміністок був захист жінок від масового чоловічого алкоголізму. Ось чому серед головних противників жіночого виборчого права в Новій Зеландії були виробники алкоголю. Вони побоювалися, що жінки будуть переконувати депутатів парламенту ввести сухий закон.
1888 року маніфест Кейт Шеппард «10 причин, чому жінки Нової Зеландії мають одержати право голосу» отримав кожен член парламенту в країні. Одні аргументи переконливі досі, за інші авторку тепер із ганьбою б відрахували з феміністок.
1. Демократичні держави визнали, що брати участь у створенні законів може кожна людина, якщо вона не засуджена і не психічнохвора.
2. Ніким не доведено, що інтелект жінок рівний дитячому, або що соціальний статус жінок перебуває на одному рівні зі статусом ув’язнених і психічнохворих.
3. Жінки теж залежні від процвітання країни, стурбовані збереженням свобод і на рівні з чоловіками страждають від помилок політиків.
4. Жінки менше піддаються згубному впливу, який спрямовують на виборців. Зростання числа виборців удвічі ускладнить корупцію.
5. Жінки більше часу проводять вдома, а тому менше за чоловіків схильні до партійної лояльності, зате уважніше ставляться до моральних якостей кандидатів.
6. За присутності жінок ситуація на виборчих дільницях стане спокійніше.
7. Голоси жінок додадуть сили найбільш населеним і відповідальним громадам.
8. Жінки занепокоєні долею майбутніх поколінь, а тому будуть голосувати з думкою про перспективу.
9. Фізична слабкість жінок робить їх більш зацікавленими у збереженні миру, порядку і у верховенстві законів над правом сильного.
10. Жінки дивляться на кожну проблему трохи інакше, ніж чоловіки, і цей жіночий погляд стане ще однією запобіжною мірою проти законів, які ухвалюються для вигоди однієї групи.
Сьогодні жінки посідають 12 % депутатських місць у Верховній Раді України, 16 % — у Держдумі Росії, 38 % — у парламенті Нової Зеландії.