Ні обіцянок, ні пробачень: Засекречений теракт 1976 року

Несетеся на крилах кохання? Обережніше з перешкодами на глісаді. 1976 року лише дерево завадило пілоту Ан-2 Володимиру Сєркову з Новосибірська влетіти до квартири, де жили його дружина та син.

Шлюб уже розпався. Тетяні Котовій набридли пияцтво, нервові напади й ревнощі льотчика. Забравши сина, вона подала на розлучення та переїхала до батьків. Чоловік регулярно приходив до них сваритися та битися. Напередодні пригоди, 25 вересня 1976 року, він побачив свою дружину з іншим і вирішив помститися.

Наступного ранку Сєрков мав летіти до Барабінська. Він одразу змінює курс і повідомляє диспетчеру: «Шукайте мене на вулиці Степовій, будинок сорок три дріб один, прощавайте, моє прізвище Сєрков». На землі пілот лишив записку з обіцянкою забрати на той світ дружину й сина.

Сєрков зробив два кола над мікрорайоном і спрямував «кукурудзяник» у вікна квартири тестя. Завадила тополя у дворі — літак влучив у сходову клітку між 2 і 3 поверхами. Льотчик і 4 мешканці будинку загинули, 11 були поранені, почалася пожежа.

Тетяна Котова, її син та батьки все пропустили — того ранку їх не було вдома.

КДБ кваліфікував подію як терористичний акт. Газети мовчали, а справу було засекречено до 2009 року. Сім’я Котової переїхала, Тетяна знову вийшла заміж і народила дочку.

Читайте далі, як 1988 року сімейні негаразди ледь не стали причиною авіаційної трагедії в Україні.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter