Телеграма Ціммермана: Як британці втягнули США у світову війну
1 березня 1917 року американські газети опублікували телеграму міністра закордонних справ Німеччини Артура Ціммермана. Той доручав послу в Мехіко Генріху фон Еккардту пообіцяти мексиканцям за вступ у війну проти США гроші та землі.
«Берлін, 19 січня 1917 р. Першого лютого ми маємо намір розпочати необмежену війну підводних човнів. Попри це, ми намагатимемося утримувати Сполучені Штати Америки у стані нейтралітету. У разі, якщо це намагання не буде успішним, ми пропонуємо укласти союзницьку угоду з Мексикою. Ми надамо Мексиці щедру фінансову підтримку і підійдемо з розумінням до того, що Мексика має повернути втрачені території в Нью-Мексико, Техасі та Аризоні. Деталі угоди залишаються на ваш розсуд. Вам доручено поінформувати в умовах абсолютної секретності президента [Мексики] щодо зазначених пропозицій, як тільки стане очевидно, що буде проголошено війну зі Сполученими Штатами й запропонувати президентові, аби він за його власної ініціативи запросив Японію залучитися до цього плану і в той самий час запропонував посередництво між Японією і нами. Прошу звернути увагу президента на те, що жорстке використання наших підводних човнів у військових діях зараз відкриває перспективи примусити Англію укласти мир протягом найближчих декількох місяців. Підпис: Ціммерман»
Оскільки Британія перерізала німецькі трансатлантичні кабелі, Берлін для зв’язку зі своїми дипломатами використовував американські. США сподівалися таким чином зберегти положення «над конфліктом», а німці розраховували на недоторканість каналів зв’язку.
Даремно — весь трафік копіювався британською розвідкою. Аби не засвітити справжнє джерело даних, посол Великої Британії в Мексиці викупив копію шифровки у службовця місцевої пошти. Лише після цього текст презентували пресі.
Громадська думка в США не була однозначною. Американці вже гинули на торпедованих німцями кораблях, але багато хто ще не хотів вмирати за чужі інтереси в Європі.Телеграму називали фейком, поки автентичність не підтвердив сам Артур Ціммерман. Він сподівався, що текст застереже Штати від втручання в конфлікт. Марно.
У квітні 1917 року США оголосили війну Німеччині.