Тони взуття та картини Пікассо. Красиве життя сім'ї Маркос

30 червня 2022 року на Філіппінах відбулася інавгурація нового президента.

Ним став Фердинанд Маркос-молодший, він же Бонгбонг Маркос. Як можна здогадатися з імені, його батька теж звали Фердинанд Маркос. І він теж правив країною.

Герой Другої світової та успішний політик Фердинанд Маркос впереше виграв вибори у 1965-му. Потім переобрався на другий термін, а далі скасував конституцію та проголосив військовий стан, тобто став диктатором.

Зі всіма традиційними диктаторськими атрибутами: політичними репресіями, культом особи, старими друзями на високих посадах. Ну а жагою до грошей та розкоші родина Маркос відрізнялася навіть на тлі «колег».

Особливо Імельда Маркос — дружина диктатора та мати нового президента. Формально вона була бізнес-вумен на чолі десятків компаній. Але ж ми розуміємо, звідки беруться успіхи в бізесі у родичів авторитарних правителів?

Із європейських шопінг-турів вона поверталася у супроводі вантажників, які тягнули безкінечні сукні, хутро (до речі, навіщо воно взагалі на спекотних Філіппінах?), килими, меблі та прикраси. Та стінах родинних будинків висіли і придбані Імельдою картини знаменитих майстрів (зокрема Мікеланджело, Пікассо та Гогена), і створені на замовлення портрети членів сім’ї в дусі тих, що були знайдені у Віктора Пшонки. Серед серйозних інвестицій жінки були цілі хмарочоси на Мангеттені.

Але найбільше філіппінцям запам’яталася любов Імельди до взуття. Три тисячі пар – можливо, найбільше приватне зібрання на планеті.

Коли у 1986-му Маркоса скинули, родина втекла на Гаваї та, звісно, не змогла забрати тисячі валіз зі всім, що мала. Більшість багатств держава націоналізувала, але частина грошей лежить в іноземних банках. Взуття Імельди (не все — сотні пар) виставляють у музеї в місті Марікіна.

Фендинанд Маркос невдовзі помер у вигнанні. А от дружина у 1991 році змогла повернутися. У країні лишилося чимало прихильників родини Маркос, які тепло зустріли Імельду. Кілька разів вона ставала депутаткою та балотувалася на президентську посаду. І ось тепер її син очолив країну. Мати, звісно, була на інавгурації.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter