Жорстокі методи угорських феміністок
Фемінізм — це порятунок для чоловіків, оскільки жінки без прав є небезпечними. Ось приклад сторічної давнини з угорських закутнів.
1929 року поліція заарештувала мешканок села Надьрев, які протягом 15 років вбивали своїх чоловіків. Газети назвали їх «отруйницями з-під Тиси», читачі вимагали смертної кари. Але чи можливо, що підозрювані просто не мали вибору?
Масові отруєння почалися з приїздом вдови Юлії (Жужанни) Фазеркаш. У селі не було лікарні, тому досвідчену акушерку і знахарку прийняли з радістю.
1914-го чоловіки Надьрева пішли на війну, проте неподалік розташувався табір з російськими військовополоненими. Багато угорок заводили романи, а коли вагітніли, зверталися до Фазеркаш за абортом.
Після закінчення війни ситуація в Надьреві не покращилася. Чоловіки повернулися з фронту покаліченими фізично й морально. Пили, зривали злість на дружинах. Кохання в парах не було — дівчат видавали заміж рано, без їхньої згоди. Але для таких проблем у Фазеркаш було рішення — отрута з беладони та миш’яку.
Неможливість ковтнути, блювота, пронос, судоми. Жертва вмирала протягом тижня.
Страждали не одні лише чоловіки. Аби заволодіти будинком, мешканка Надьрева на прізвисько Палінка отруїла також своїх батьків, братів, тітку і вдову брата.
Восени 1929-го начальник поліції адміністративного центру Сольнок отримав анонімний лист про масові вбивства. Двоє слідчих відвідали Надьрев, опитали місцевих жителів та вийшли на одну з отруйниць на прізвище Сабо. Вона зізналася у вбивстві чоловіка і вказала на постачальницю отрути — акушерку Юлію Фазеркаш.
Поліція заарештувала 80 жінок. Декілька сіли, двох повісили, Фазеркаш наклала на себе руки під час слідства. Точна кількість жертв невідома. Припускають, що їх було близько 300.
Фото: Munkácsi Márton