Козацькому роду нема переводу! Відшукайте свого предка в «Реєстрі Війська Запорозького»

Можливо, ви зараз відшукаєте свого предка. Але спочатку доведеться прочитати історію.

1649 рік. Після Зборівської битви польський король Ян II Казимир змушений визнати гетьманську автономію в межах трьох воєводств: Київського, Чернігівського і Брацлавського. Число реєстрових козаків, яким мали платити з королівської скарбниці, збільшили до 40 тисяч.

Угода не до кінця влаштовувала обидві сторони. Війна продовжилася.

1842 рік. Український історик Йосип Бодянський зустрічає у Варшаві земляка — уродженця Полтавщини, сенатора Царства Польського Андрія Стороженка. Той зберігає оригінал «Реєстру Війська Запорозького» від 16 жовтня 1649 року. 190 аркушів в обкладинці з червоної шкіри списані дрібним чітким почерком. Скоріш за все, він належить писарю Війська Запорозького Івану Виговському. Згодом Бодянський отримає дозвіл на публікацію цього документу.

Реєстр доступний за посиланням. У ньому імена та прізвища 37745 козаків з 16 полків: дев’яти правобережних і семи лівобережних.

Найбільш мажорний — Чигиринський. До нього зарахований Богдан Хмельницький, його син Тиміш, а також писар гарматний і майбутній гетьман Петро Дорошенко. У переліку є кілька козаків із прізвищами Мазепа, Сагайдачний.

Натисніть Ctrl та F та знайдіть своїх ймовірних прапрадідів. Список також стане у пригоді тим, хто шукає ім’я для дитини. Грицько, Лаврин, Яцько, Андрушко, Курило, Сахно, Тума, Опанас, Гаврило, Пархом, Хвесько — будуть справжні козаки.

Читайте далі, про Сімпсонів з Запорізької Січі.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter