Вона врятувала Фройда

1938 року нацистська Німеччина приєднала Австрію. У Відні розпочалися арешти євреїв. Засновнику психоаналізу, віденському лікарю Зигмунду Фройду було вже за 80. Він до останнього сподівався, що якось воно буде, але в його квартирі провели обшук, а доньку Анну допитало гестапо.

Виїхати з країни, врятувати себе, близьких, майно, бібліотеку — це коштувало дорого. Німецький «податок на витік майна» в перерахунку на сучасні гроші становив десятки тисяч доларів. Фройд не був дуже багатою людиною, зате мав впливових друзів.

Психіатра врятували зв’язки американського посла у Франції Вільяма Булліта та гроші двоюрідної правнучки Наполеона принцеси Марі Бонапарт. Фройд виїхав з Відня з дружиною, донькою і двома служницями. Чотири його сестри лишилися і загинули в концтаборах.

У #цейдень, 30 серпня 1925 року, Зигмунд Фройд познайомився зі своєю майбутньою рятівницею. За що Марія Бонапарт була потім так вдячна доктору, розповідає #WAS https://was.media/uk/2017-10-31-navishho-princesa-mari-bonapart-vimirjuvala-vagini/.

Фото: Доктор Зигмунд Фрейд з Марі Бонапарт і послом Вільямом Буллітом, 1938 рік. New York World-Telegram and the Sun Newspaper Photograph Collection / Library of Congress

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter