Впасти з висоти 10 кілометрів та вижити - можливо

Весні Вулович належить світовий рекорд висоти для тих, хто вижив при вільному падінні без парашута

Весна Вулович була 22-річною стюардесою-стажеркою Югославських авіаліній. Вона не мала летіти рейсом Стокгольм-Белград 26 січня 1972 року, але її відправили помилково, замість іншої стюардеси, яку теж звали Весна.

Над Східною Німеччиною літак вибухнув. Досі невідомо, що сталося – є версія про теракт, організований хорватськими націоналістами. Уламки впали на територію Чехословаччини (аварія сталася біля кордону). 27 людей після вибуху та падіння з висоти 10160 метрів загинули. Але серед уламків знайшли Весну Вулович, яка виявилася живою.

За словами слідчих, Вулович лишилася живою завдяки візку з продуктами, який затис її у фюзеляжі літака та не дозволив їй вилетіли під час розгерметизації. Фюзеляж приземлився під кутом в густому лісі, на засніженому схилі гори, що пом’якшило удар.

Крім того, стюардесі допоміг низький кров’яний тиск – завдяки йому вона не померла від розриву серця. Взагалі-то з низьким тиском не беруть працювати на літаки, однак Весна, яка дуже хотіла бути стюардесою, випила багато кави перед медоглядом.

Дівчина отримала переломи основи черепа, трьох хребців, обох ніг та тазу. Спочатку вона перебувала в комі, потім нижня частина тіла стюардеси лишалася паралізованою.

Врешті решт дівчина знову почала ходити. Працювати стюардесою вона вже не змогла, але та ж авіакомпанія взяла її на адміністративну посаду.

В Югославії Весна Вулович стала справжньою зіркою. У 1985 році її ім’я занесли до Книги рекордів Гіннеса.

Колишня стюардеса дожила до 66 років, померла в 2016-му.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter