В Якутії знайшли стародавнього монстра — предка хаскі
2018 року житель півночі Якутії знайшов на березі річки Тірехтях вовчу голову. Здавалося, що тварина померла зовсім недавно: голова була покрита шерстю, з пащі стирчали білі ікла.
Однак голова була довжиною в 40 сантиметрів, це майже вдвічі більше розміру черепа сучасного вовка. Вчені встановили, що істота — представник вимерлої мегафауни. На початку літа 2019 року знахідка була представлена в Токіо на виставці рештків косматих мамонтів.
Голова вовка після смерті потрапила в багнюку, яка перетворилася на лід, а тіло його згнило. Вічна мерзлота прекрасно зберегла кістки черепа, мозок, хутро. Палеонтологи визначили, що вовк помер у віці від 2 до 4 років в епоху плейстоцену — 40 тисяч років тому.
Тоді по землі ходили гіганти: печерні леви, гігантські лінивці, олені, мастодонти, косматі мамонти, вовки. До 10-го тисячоліття до нашої ери всі вони вимруть.
Вид вовка поки не встановлено. Серед можливих родичів: вовк жахливий (Canis dirus), зовні схожий на якутського, але який не жив в північних широтах, і берингійський вовк, що населяв Аляску.
Залучені до дослідження шведські генетики припускають, що ДНК давнього вовка можна простежити в генах сучасних вовків й навіть у деяких порід собак, зокрема в сибірських хаскі.