$590, наручний годинник, плащ і два бутля віскі. Це все надбання Елмера МакК‘юрді за його піврічну кар'єру грабіжника. Після смерті він заробляв $100 на місяць, але протягом десятиліть.

Елмер МакК‘юрді пограбував свій перший поїзд в 31 рік. За спиною – втеча з дому, робота сантехніком, шахтарем і три роки служби в армії. Саме в армії Елмер, який безперервно пив останні 15 років, протверезів настільки, що зумів навести різкість на останніх досягненнях науки – використанні нітрогліцерину під час підривних робіт.

Нітрогліцерин – всьому голова

Після служби Елмер відчував себе сапером. Перший досвід пограбування поїзда він отримав в березні 1911 року. Разом з трьома братами Джарретами він зупинив потяг, що перевозив $4000 в срібних монетах. Завдання Елмера – підірвати сейф.

Динамітним шашкам сейф не піддавався, однак Елмер зрозумів це лише після третьої спроби. Він застосовує нітрогліцерин. Вибух знищує піввагона, а велика частина монет плавиться і прикипає до сейфу. Це була найбільш успішна афера Елмера. Його виручка – $400, відібраний у провідника годинник і великий ножовий шрам на зап’ястку: не поділив здобич з братами.

Елмер легко знаходить нових компаньйонів. Мета – банк в містечку Чатакуа в Канзасі. На справу йдуть вночі, вибух будить все місто, двері сховища пролітають через банк і вилітають на вулицю. Всередині сховища Елмер знаходить сейф. Неушкоджений. Елмер поспіхом закладає ще одну порцію вибухівки, але система запалювання не спрацьовує. Забравши з каси $150, грабіжники рятуються втечею.

Елмер МакК‘юрді. Джерело: findagrave.com

Останнє пограбування

Елмер знову знаходить собі партнерів. Вночі 4 жовтня 1911 року в Оклахомі грабіжники зупиняють поїзд, в якому мали перевозити $400 тисяч. Клерк відкриває сейф. Він порожній.

Компаньйони переплутали час і номер поїзда, пограбувавши №29 замість №23. Це пограбування увійшло в історію Дикого Заходу, як одне з найдрібніших. $40, плащ і два бутля віскі – ось і вся здобич. Через три дні загін на чолі з місцевим шерифом вбиває Елмера-підривника в стрілянині.

Зірка шоу-бізнесу

Тіло злочинця доставляють в місто Павхуску, де власник похоронного бюро Джозеф Джонсон в очікуванні приїзду родичів убитого бальзамує і одягає його в костюм.

За Елмером ніхто не приїхав, натомість сам він демонстрував дивовижну здатність до збереження. Щоби відшкодувати збитки, Джонсон починає показувати труп за гроші.

Через п’ять років, в 1916-му, в місто приїжджає людина на ім’я Ейвер. Він називається братом підривника і забирає тіло для поховання на родинній ділянці в Сан-Франциско. Але ховати його ніхто не збирався. Елмер став одним з експонатів мандрівного цирку Джеймса Паттерсона. Так бандит потрапив в шоу-бізнес.

Наступні 27 років Елмера закладають, орендують і перепродують. Кожен новий господар вигадує нову легенду для мумії. Він був злочинцем в пересувному «Музеї злочинів», який проковтнув отруту, щоби не здатися живцем поліції. Був мертвим наркоманом в рекламній кампанії фільму «Наркотик». Елмер блискуче справлявся з кожною роллю і приносив гроші кожному власнику або орендареві.

З 1949 по 1968 роки Елмер припадає пилом на складі. Потім його демонструють в парку розваг гори Рашмор. Мумія втрачає мочки вух і декілька пальців. В 1971 році вона стоїть біля входу в парк розваг в Лонг-Біч як «Тисячолітня людина». Останнє місце роботи мумії – луна-парк Laff in the Dark в Лонг-Біч, де підривник висить під куполом будівлі, розфарбований помаранчевою фосфоресцентною фарбою. Власники навіть не знають, що Елмер – мумія, а не воскова фігура.

Мумія Елмера МакК‘юрді. Джерело pantip.com / Wikipedia
Елмер МакК‘юрді в ролі злочинця, який проковтнув отруту, щоби не здатися живцем поліції, в пересувному «Музеї злочинів». Джерело: clipmass.com
Елмер МакК‘юрді в ролі мертвого наркомана в рекламній кампанії фільму «Наркотик». Джерело: clipmass.com
Мумія Елмера МакК‘юрді. Джерело: clipmass.com

Так це ж він!

7 грудня 1976 року в парку Laff in the Dark знімають епізод телесеріалу «Людина вартістю 6 мільйонів доларів». Елмер стовбичить в кадрі і його вирішують прибрати. Технік в процесі випадково ламає мумії руку і розуміє, що це не воскова фігура. Між учасниками знімальної бригади спалахує суперечка. Для перевірки Елмерові знімають штани – і бачать статеві органи. Телевізійники викликають поліцію. Патологоанатом визначає, що тіло забальзамоване за допомогою миш’яку, який перестали використовувати наприкінці 1920-х років. У грудях знайдено кулю зразка 1905 року.

Особу вдалося визначити завдяки хуліганам 50-річної давності. Вони засунули в рот мумії пенні 1924 року і уривки квитків «Музею злочинів». Господар закладу вже давно помер, але його син не лише впізнав мумію, але і назвав її ім’я. Звіривши інформацію з фото і документами, поліція вирішила – це Елмер МакК‘юрді.

Директор Територіального музею Оклахоми переконав владу передати мумію йому для почесного поховання. В квітні 1977 року Елмера в статусі суперзірки Дикого Заходу поклали в землю, а його могилу про всяк випадок залили майже півметровим шаром бетону.

У квітні 1977 року Елмер був похований в статусі суперзірки Дикого Заходу. Джерело: mysteryu.com
Останнє місце роботи мумії – луна-парк Laff in the Dark в Лонг-Біч. Підривник розфарбований помаранчевою фосфоресцентною фарбою. Джерело: mysteryu.com

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter