Суперечка фермерських сімей МакКлурів і Стоунфілдів за свиню в грі World of Warcraft не видається американцям смішною. Вони впізнають в ній конфлікт МакКоїв з Хетфілдами. Історія війни двох сімей стала частиною культури і фольклору США.

Кавказькі пристрасті на кордоні Кентуккі і Західної Вірджинії – 11 вбитих, повішений, семеро довічно засуджених. Так буває, якщо ворожнечу між сусідами підживлює вільний доступ до зброї і не стримує поліція.

Середина XIX століття. На кордоні штатів Кентуккі і Західна Вірджинія сусідствують родини Хетфілдів і МакКоїв – загалом майже сотня близьких і далеких родичів. Хетфілди багатші, вони пиляють ліс. МакКої бідніші, працюють на фермі. Обидві родини активно торгують самогоном і на всіх фото позують зі зброєю.

Hatfield Clan
Клан Хетфілдів в 1897 році. «Диявол Енс» – другий зліва в середньому ряду. Фото: Wikipedia

Голова сім’ї Вільям «Диявол Енс» Хетфілд – харизматичний патріарх з хижим профілем, густою чорною бородою і важким поглядом. Лідер ірландського клану МакКоїв «Старий Ранл» Рендольф – джентльмен з вусиками, який полюбляє вголос читати Біблію.

Коли в США спалахнула Громадянська війна, «Диявол Енс» підтримав південні штати і рабовласництво. МакКої виступили за північ і звільнення чорношкірих. Це не додало любові між сусідами.

Спочатку була свиня

В 1878 році нелюбов стала ненавистю. З’ясувалося, що 16-річна Розанна МакКой носить під серцем дитину Джона Хетфілда, сина голови ворожого клану. Нерви на межі, а тут ще ця свиня… Через кабана, насічки на вухах якого були схожі на клейма обох кланів, почалася судова тяганина.

Біллі Стейтон, який був далеким родичем обох сімей, дав свідчення на користь Хетфілдів. Два роки по тому молодші МакКої спровокували бійку та підстрелили його нібито під виглядом самозахисту.

floodwall Hatfields & McCoys
Протипаводкова стіна в містечку Матеван, Західна Вірджинія. Панно зображує родини Хетфілдів і МакКоїв, а також спірного кабана. Фото: U.S. Army Corps of Engineers / usace.army.mil

М’ясорубка

1882 рік. Елісон Хетфілд, брат «Диявола Енса», намагається розборонити звичайну бійку в салуні. На нього з ножами кидаються три брати старшого МакКоя. Пізніше шериф нарахує на тілі Хетфілда 26 ран. Вистріливши Елісону в живіт, ірландці намагалися втекти, але їх затримали місцеві констеблі.

Коли «Диявол Енс» дізнався про те, що сталося, сів чистити рушницю. Намагаючись врятувати заарештованих від самосуду, шериф повіз трьох МакКоїв в інший штат.

Devil Anse
Вільям Андерсон Хетфілд на прізвисько «Диявол Енс». Фото: West Virginia Archives and History Photograph Collection Database
Devil Anse
Зліва направо: Ок Демрон, «Диявол Енс» Хетфілд, Джим Венс, У. Борден. Фото: West Virginia Archives and History Photograph Collection Database

Елісон Хетфілд помер тієї ж ночі. Конвой шерифа наздогнали його розлючені родичі. Бада, Фрамера і Толберта МакКоїв прив’язали до дерева і розстріляли. В кожному з них знайдуть по півсотні куль. За чутками, в них стріляли навіть діти.

Через кілька місяців гине ще один МакКой, Джеф. У сварці він підстрелив листоношу, «Диявол Енс» використав це як привід для самосуду.

Кривава розв’язка

В низці перестрілок і засідок обидва клану втрачали чоловіків. Нарешті, в новорічну ніч 1888 року Хетфілди вирішили поставити крапку в цій історії. Півтора десятки людей розстрілюють і підпалюють будинок «Старого Ранла» МакКоя. Лідер ірландського клану встигає втекти, але його дружину калічать, маленьких дочку і сина вбивають.

Ran McCoy
Рендольф «Старий Ранл» МакКой. Фото: сімейний архів Едварда МакКоя / West Virginia Archives and History Photograph Collection Database

Загибель дітей нарешті сколихнула владу. Губернатор Кентуккі пригрозив вторгненням ополчення в Західну Вірджинію. Під цим тиском вісім Хетфілдів було заарештовано та екстрадовано. Рішенням Верховного суду сімох з них довічно відправили за ґрати, одного повісили.

was_svinya-razdora_07
Елісон «Бавовняна Макітра» Маунтс, позашлюбний син Елісона Хетфілда, вбитого МаКкоями в 1882 році. У 1888 році брав участь в нападі на дім «Старого Ранла» МакКоя. Звинувачений у вбивстві його дочки, повішений. Фото: findagrave.com
HATFIELD death
Страта Елісона «Бавовняної Макітри» Маунтса, позашлюбного сина Елісона Хетфілда. Фото: Pikeville Public Library

Довгоочікуваний мир

З цього моменту ворожнеча почала спадати. Патріархи обох кланів уникли куль ворогів і зашморгу ката. «Старий Ранл» МакКой пережив половину зі своїх 17 дітей і помер у 88 років. «Диявол Енс» на старості зайнявся розведенням породних свиней і дожив до 82-х.

В 2003 році нащадки Хетфілда і МакКоя підписали символічне перемир’я. Це транслювалося по телебаченню в прямому ефірі. Зараз вони добре заробляють на виробництві кукурудзяного самогону «Напій Диявола», екскурсійних програмах, тематичному фестивалі і марафонському забігу місцями вбивств їхніх пра-прадідів.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter