Відсутність вагінального оргазму і експерименти з сексом Марі Бонапарт отримали наукове обґрунтування лише після її смерті.

В її ліжку бували промисловці і бідняки, комедіанти і прем’єр-міністр Франції Арістид Бріан. Ніхто з них не міг довести Марі Бонапарт до оргазму, який вона легко отримувала під час мастурбації. Оргазм від проникнення став нав’язливою ідеєю двоюрідної правнучки Наполеона.

Принцеса Марі Бонапарт. Фото: George Grantham Bain Collection / Library of Congress
Принцеса Марі Бонапарт. Фото: Les Modes, 1907 г. / gogmsite.net

Екстаз Святої Терези

Коли Марі було 15, в римській церкві вона побачила скульптуру Лоренцо Берніні «Екстаз святої Терези». За легендою, з’явився ангел у плоті та простромив їй черево золотою стрілою з вогненним кінцем. На обличчі монашки читалося, що вона ось-ось почне стогнати від задоволення.

Навіяні скульптурою еротичні фантазії переслідували дівчину до заміжжя. Як їх втілити, вона дізналася, підглядаючи за зустрічами свого дядька і годувальниці.

«Екстаз святої Терези», Лоренцо Берніні. Фото: Alvesgaspar / Церква Санта-Марія-делла-Витторія / CC BY-SA 4.0
«Екстаз святої Терези», Лоренцо Берніні. Фото: Alvesgaspar / Церква Санта-Марія-делла-Витторія / CC BY-SA 4.0

Правило великого пальця

1907 рік приніс Марі довгоочікуване заміжжя. Але перша шлюбна ніч розчарувала – як і всі наступні. Секс з чоловіком – грецьким принцом Георгом Корфським – був нудним і не приносив задоволення.

Як з’ясувалося, принц надавав перевагу чоловікам. Марі з аристократичною гідністю сприйняла цю новину і вирушила на пошуки оргазму за межами подружнього ліжка. Вона змінювала коханців одного за одним, але вагінальний оргазм не відбувався.

Марі Бонопарт з чоловіком принцом Георгом. Фото: Bain News Service / Library of Congress
Марі Бонопарт з чоловіком принцом Георгом. Фото: Wikipedia

Принцеса не опускала руки. Знайомство з відомими гінекологами дозволило їй зібрати навколо себе пацієнток, незадоволених статевим життям. Вимірявши статеві органи у себе і 243 інших жінок, Марі Бонапарт припустила, що здатність відчувати вагінальний оргазм обумовлюється відстанню між клітором і входом у піхву. Її власні параметри перевищували норму – ширину фаланги великого пальця. Щоби змінити положення клітора, Марі тричі лягала під ніж хірурга.

На жаль, операції не принесли результату і бажаного оргазму. Марі готова була накласти на себе руки. З депресії її вивело знайомство, дружба і співпраця з Зигмундом Фрейдом.

Екстаз грішної Марі

Принцесі вже 48. Її син П’єр лікувався від сексуального потягу до матері і проходив курс психоаналізу у доктора Рудольфа Левенштейна – одного з коханців Марі. Курс не допоміг, і П’єр запропонував матері провести з ним ніч в надії, що секс його вилікує.

Марі Бонапарт і син П'єр, 1912 рік. Фото: Wikipedia
Марі Бонапарт, принц Георг і діти: П'єр і Євгенія. Фото: iefimerida.gr

Марі погодилася: вона вірила в терапевтичну силу еросу. Інцест став найкращими ліками. Не для П’єра, а для Марі – вона нарешті відчула вагінальний оргазм.

Приємні для обох стосунки припинилися після втручання доктора Фрейда. Але вдалий досвід із сином допоміг Марі реалізувати себе в сексі. Відтепер і до смерті в 1962 році її коханцями були лише молоді чоловіки.

Sigmund Freud Marie Bonaparte
Доктор Зигмунд Фрейд з Марі Бонапарт і послом США Вільямом Буллітом, 1938 рік. Фото: New York World-Telegram and the Sun Newspaper Photograph Collection / Library of Congress
mari bonapart
Марі Бонапарт і принц Георг. Фото: 1950 рік / royalchronicles.gr

Вагіна – це круто

Понад 70 років сексологи йшли до того, щоби серйозно сприймати експерименти принцеси з власним тілом. У 1998 році в Австралії вперше провели дослідження клітора за допомогою МРТ. В 2009-му французькі дослідники виявили зв’язок між печеристими тілами клітора і чутливістю піхви. Ще за рік американці повторили експеримент Марі Бонапарт і підтвердили її «правило великого пальця».

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter