Топ-10 забутих способів схуднення

Відмова від сексу – в Стародавній Греції, оцет – в байронівській Англії, кишкові паразити і сигарети – в 20 столітті. Історія дієтології позбавить вас апетиту!

Англійський тюремний наглядач Даніель Ламберт під кінець життя важив неймовірні 335 кілограмів. З набором ваги він втратив можливість працювати і був змушений показувати себе за гроші. Коли в 1809-му Ламберт помер, друзі сколотили величезну труну на колесах, запрягли в неї коней і повезли мерця до могили. Виправдань Даніелю не існує. Задовго до 19 століття були способи скинути вагу – і цілком розумні, і вкрай екстремальні.

5–4 ст. до н.е. 1. Гола дієта

Якнайбільше ходити без одягу прописував огрядним людям Гіппократ. До рекомендованого ним меню входили риба, яловичина, козлятина і птиця, бобові, сир, овочі та фрукти, оливкова олія і вино. Спортсменам і воїнам вчений радив уникати страв з борошна, частіше боротися і рідше займатися сексом.

Барельєф, що зображає давньогрецьких борців. Фото: dynamosquito / Flickr

11 ст. 2. Рецепт від султана

Перський вчений і придворний лікар Авіценна в книзі «Канон лікарської науки» описує засіб для зменшення апетиту. Для цього протягом 10 днів треба вживати суміш з перетертого мигдалю, яловичого нутряного сала, кореня трави алтей і фіалкової олії.

16 ст. 3. Кидайте їсти

Працю «Мистецтво жити довго» венеційський аристократ Луїджі Корнаро написав на власному досвіді повернення до повноцінного життя після 20 років обжерливості, пияцтва і розпусти. Його спосіб передбачав обмеження денного раціону до півлітра вина і 400 грамів їжі (хліб, м’ясо, яєчні жовтки, супи). На схилі років Корнаро нібито споживав лише два жовтки на день. Дожив до 98 років.

«Обід з червоним вином». Ер де Жак де Бон, 1510 рік / theartoftaleh.com

17 ст. 4. Купання і втирання

Одна з перших професійних письменниць, англійка Ганна Вуллі, заробляла на життя видавництвом книг для домогосподарок. В «Дамському довіднику» вона призначила для схуднення купатися в червоному вині з полином, ромашкою, шавлією і шпинатом, а в особливо огрядні частини тіла втирати курячий або гусячий жир, скипидар, смолу і віск.

Ганна Вуллі була дуже різноплановим автором. Її поради охоплюють педагогіку, кулінарію і медицину. Фото: Wellcome Library, London / CC BY 4.0

18 ст. 5. Пустеля допоможе

Англійський лікар Томас Шорт відомий теорією про вплив ландшафту на комплекцію людини. В трактаті «Причини і наслідки огрядності» він дав бажаючим схуднути категоричну пораду: живіть подалі від боліт.

Гравюра «Від Едвенваля до рівнин Йорка» / British Library

19 ст. 6. Поетична дієта

На оцтову дієту британських аристократів підсадив Байрон. Поет пив розведений оцет, їв вимочені в ньому картоплю і рис. Блювота з проносом призводили до втрати ваги. Зважуватися Байрон ходив на винний склад Berry Bros & Rudd. Там вели облік, тому відомо, що в 1806 році поет важив 88 кілограмів, а через п’ять років схуд на 32 кг.

Колаж: Comedy Central

7. Пітніємо і худнемо

Винахід американця Чарлза Гуд’їра способу вулканізації природного каучуку призвів до появи гумових трусів і корсетів. Така білизна стискала фігуру, а також сприяла схудненню через рясне потовиділення.

Реклама каучукового корсета. Джерело: thefatword.com

8. Заморити черв’ячка

На межі 19-20 століть набули популярності пігулки з личинками солітера. Потрапляючи в організм людини, паразити росли і виділяли токсини. Зайві кілограми йшли разом з проносом і блювотою. Коли досягалася бажана вага, пацієнт переходив на протипаразитні засоби. Таким способом в 1950-х сильно схудла оперна співачка Марія Каллас. Втім, є версія, що паразитів вона підхопила випадково через любов до стейків, печінки і м’ясного тартара.

Реклама стрічкових черв'яків для схуднення. Джерело: журнал Screenland, серпень 1923 року / archive.org

20 ст. 9. Раз плюнути

В 1903 році американець Горас Флетчер запропонував для схуднення ретельно пережовувати їжу і випльовувати залишки твердих частин. В спеціальних таблицях вказувалося, скільки разів треба пережовувати кожен продукт. Наприклад, цибулю – 700 разів.

«Дієта передбачає, що дефекація траплятиметься не частіше одного разу на два тижні, а фекалії втратять запах. Флетчер носив з собою зразок власного калу і демонстрував всім це диво», – пише історик Луїза Фокскрофт.

10. Перекур замість перекусу

В 1920 роки лікарі почали рекомендувати сигаретну або сигарну дієту, яка пригнічує почуття голоду. Рекламне оголошення Lucky Strikes радило не відмовлятися від Lucky, щоб відмовитися від десерту.

Популярне:

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter