«З ніжністю думаю про стару, милу п**ду»: любовне листування Троцького з дружиною
21 серпня 1940 року в Мексиці помер один з ключових революціонерів 20 століття — Лев Троцький. За день до того сталінський агент Рамон Меркадер дель Ріо завдасть йому фатального удару льодорубом прямо в кабінеті Троцького, в його мексиканському притулку. Такою була помста Сталіна за критику на свою адресу і звинувачення у вбивстві Леніна.
1928 року опозиціонера Троцького вислали з СРСР, останні роки свого життя він проведе в еміграції — Франція, Норвегія, Мексика.
Одному з батьків Жовтневої революції було дуже сумно, але його серце гріла любов. Усюди за ним слідувала цивільна дружина Наталя Сєдова-Троцька, з якою комуніст познайомився ще 1903 року в еміграції в Парижі.
Троцький і Сєдова після висилки з Радянського Союзу були практично нерозлучні. Але в липні 1937 року художник і друг сім’ї Дієго Рівера
запропонував Троцькому з’їздити до маєтку режисера Умберто Гомеса Ландеро. Лев Давидович погодився, але поїхав без дружини. Вони не бачилися всього три тижні, але революціонер примудрявся навіть з маєтку писати Наташі листи.
Машинописну копію одного з цих листів Троцький сам передав, серед інших своїх паперів, в архів Міжнародного інституту соціальної історії в Амстердамі. Оригінал теж зберігся, його можна побачити у Хогтонській бібліотеці Гарвардського університету.
Спочатку в тексті листа немає нічого незвичайного. Люблячий чоловік звітує дружині, розповідає, як він провів день, чи добре поїв, чи встиг поспати. Але в кінці на читача чекає сюрприз.
«Відтоді, як приїхав сюди, жодного разу не вставав мій бідний х*й. Наче немає його. Він теж відпочиває від напруги тих днів. Але сам я, весь, — крім нього, — з ніжністю думаю про стару, милу п*зду. Хочеться посмоктати її, всунути язика в неї, в саму глибину. Наталочко, мила, буду ще міцно-міцно їб*ти тебе і язиком, і х*єм. Вибачте, Наталочко, ці рядки, — здається, вперше в житті так пишу Вам. Обіймаю міцно, притискаючи все тіло твоє до себе. Твій Л.»
Такі ось серйозні переживання викликала у Льва Троцького розлука з дружиною на кілька тижнів. Окремо варто відзначити, що самому Троцькому на той момент було вже 58 років, а Наталії Сєдовій — 55. Особливо цікаво виглядає фінальна фраза з вибаченням і зверненням на «Ви».
Втім, чуже особисте життя — темний ліс, навіть якщо мова про подружжя Троцьких. Залишається тільки позаздрити.
Читайте далі про середньовічні діалоги з вагіною.
На обкладинці: Троцький і Іоффе (в центрі) в Бресті, листопад 1917 року..