Київ очима німецького солдата: окупація столиці в фотографіях
У ніч на 19 вересня 1941 року Червона армія залишила Київ, до міста увійшли частини Вермахту. Київська оборонна операція закінчилася повним розгромом — більше 600 тисяч червоноармійців опинилося в полоні, загинуло або пропало безвісти. Німці ж втратили до 128 тисяч осіб.
Ще тиждень на вулицях лунали вибухи. Єдиної думки про те, хто продовжував руйнувати місто, немає. Німці стверджували, що це були радянські диверсанти, «червоні» звинувачували німців. Є версія, що винними були й ті, й інші.
Закріпившись в Києві, німці насамперед відновили мости, електрокомунікації та частину стратегічних підприємств для власних потреб. А ось простим городянам наступні два роки потрібно було жити серед руїн і під суворим наглядом німецьких офіцерів. Аби зрозуміти, що це було за життя, WAS звернувся за фотографіями до Федерального архіву Німеччини.
Всі ці фото були зроблені німецькими солдатами, офіцерами та військовими кореспондентами. Ми спеціально не стали змінювати описи до світлин, щоб зберегти автентичну атмосферу. Вони переведені дослівно — саме так, як їх підписали німецькі автори, тому можуть носити суперечливий і навіть пропагандистський характер.
Прогулянка окупованим Києвом 1941–1942 років починається.