Одного разу в Голлівуді: 10 фактів про Чарльза Менсона

14 серпня 2019 року в Україні відбулася прем’єра фільму Квентіна Тарантіно «Одного разу в Голлівуді». Події фільму розгортаються на тлі трагедії, що розігралася в Лос-Анджелесі в серпні 1969-го, коли члени секти Чарльза Менсона вбили Шерон Тейт — дружину режисера Романа Поланскі.

У фільмі образ Менсона відрізняється від реальності, але справжню історію непогано б вивчити для розуміння контексту сюжету. WAS допоможе:

БЕЗ СПОЙЛЕРІВ

Менсон — хіпі, автор пісень і лідер секти — був заарештований 16 серпня 1969 року і звинувачений в 9 вбивствах. Він провів за ґратами 46 років, хоча своїми руками не вбив жодної людини.

1. Мати народила Менсона в 16, в 21 рік була засуджена за пограбування. Через кілька років після звільнення вона відмовилася від сина. Хлопчик потрапив до виправної школи, де його згвалтували, але так і не змогли навчити читати. За численні порушення дисципліни був переведений вчитися в тюрму для малолітніх.

2. Грати на гітарі Менсон навчився, коли відбував перший термін за викрадення автомобіля. Учителем став Елвін Карпіс, засуджений довічно за викрадення 6 і вбивство 10 осіб.

3. Після відбуття другого терміну за сутенерство Чарльз Менсон створив псевдо-релігійну комуну «Сім’я». Себе називав Христом. Це був 1968 рік, розквіт руху хіпі. Члени комуни почали жити на покинутому ранчо, вживали галюциногени і практикували груповий секс. За житло 80-річному господареві ранчо платила своїм тілом одна з учасниць комуни Лінетт Фромм.

4. Першим трупом «Сім’ї» став драгділер Гарі Хінман. Він був убитий за відмову повернути гроші за неякісний мескалін. І в цьому, і під час всіх наступних вбивств Чарльз Менсон не брався за ніж. Він був гуру, ідейним натхненником.

5. Найвідоміша жертва Менсона — актриса Шерон Тейт, дружина режисера Романа Поланскі. У момент вбивства вона була на 8 місяці вагітності. 9 серпня 1969 року члени «Сім’ї» увірвалися в будинок, що стояв в дорогому районі Лос-Анджелеса, і вбили 5 людей. Менсона на місці злочину не було. Роман Поланскі зараз розшукується американським правосуддям за розбещення малолітньої.

6. Під час суду за звинуваченням у вбивствах Менсон стверджував, що його надихнула пісня The Beatles «Helter Skelter». Helter Skelter — так він називав апокаліптичну війну майбутнього. «Сім’я» здійснювала вбивства нібито для того, щоб спровокувати початок конфлікту.

7. У 1975 році учасниця секти Менсона Лінетт Фромм спробувала застрелити з пістолета президента США Джеральда Форда, але була знешкоджена охороною.

8. Чарльзу Менсону довелося платити тюремній банді «Арійське братство» за недоторканність еротичними фото, які робили учасниці «Сім’ї».

9. У 80 років Чарльз Менсон збирався одружитися втретє. Наречену ласкаво називав Star (Зірка). Вона пишалася нареченим і мріяла познайомити його зі своїми батьками.

10. 19 листопада 2017 року 83-річний Менсон помер в ув’язненні. Для влади США вартість його утримання у в’язниці на час смерті перевищила $ 2 мільйони.

ЧИТАЙТЕ ДАЛІ ДОСЬЄ НА МАНІЯКА ЗОДІАКА.

Фото: Wally Fong / ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / EastNews

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter