Хто будував піраміди

Популярна теорія стверджує, що єгиптяни не мали інструментів і технологій, необхідних для побудови величезних пірамід. Справжніми будівничими називають атлантів, прибульців чи представників невідомої стародавньої цивілізації.

Однак у археологів є відповіді. Доведено, що для доставки кам’яних блоків на будмайданчик використовували кілька різних технологій. Їх везли на санях-волокушах через политий водою пісок; перекочували по спеціальних помостах; перетягували колисковими механізмами. 1997 року єгиптолог Марк Ленер з двома десятками помічників успішно перетягнув 2-тонні блоки на полозах по дерев’яному настилу.

Усі ці методи працюють для транспортування вантажів на невеликі дистанції — вапняк видобували в 10-15 кілометрах від долини пірамід. Але як 170 000 тонн граніту, з якого зроблені внутрішні камери піраміди Хеопса, доставляли з кар’єрів на відстань понад 800 кілометрів?

Тепер це також відомо.

2011 року археолог П’єр Таллє відкопав посеред пустелі склад човнів віком близько 4600 років. Незабаром там були виявлені папіруси — найдавніші зі знайдених в Єгипті. Один з папірусів виявився щоденником виконроба на ім’я Мерер. Цього року його розшифрували. З 200 підлеглими Мерер брав участь у будівництві дамб і відведенні води з річки Ніл в штучні канали, які вели до пірамід. Граніт перевозили на човнах.

Загадку вирішено. Цього разу рептилоїди ні до чого.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter