Космічне сміття летить на Землю
Прямо зараз до Землі летить китайська космічна станція «Тяньгун-1». Апарат некерований, місце падіння встановити неможливо. Вісім тонн металу мають згоріти в атмосфері, але дрібні уламки можуть потрапити в людей.
Такий випадок уже був. Вночі 1997 року люди в парку міста Талса, штат Оклахома, спостерігали в небі вогненну кулю. Раптом Лотті Вільямс відчула удар у плече, ніби в неї кинули пляшкою. Це була не пляшка — предмет виглядав як шматок тканини, але звучав як метал.
Фахівці припустили, що це фрагмент американської ракети «Дельта II», яка напередодні вивела супутник на орбіту. Цей шматок космічного сміття нічого не вартий. Інша справа — метеорит.
1964 року позаземний об’єкт вагою близько 4 кілограмів потрапив у житловий будинок в Алабамі. Енн Ходжес, яка відпочивала на дивані, отримала забої стегна і руки.
Метеорит зруйнував не тільки будинок, але й життя жінки. Її чоловік хотів продати камінь за $ 5 тисяч, аби полагодити дах. За право володіти уламком астероїда Ходжесам довелося поборотися з ВВС США і господаркою орендованого будинку. Процес зайняв рік, за цей час про випадок забули, і покупця знайти не вдалося. Ходжеси здали метеорит у музей і розлучилися.