Меню будівельника пірамід

Давньоєгипетські заробітчани шикувались в чергу, щоб попрацювати на фараона. Коли археологи втомилися спростовувати нісенітниці, що піраміди будували інопланетяни, вони спростували легенду про те, що їх побудували нещасні раби.

У 400 метрах від Сфінкса знайдено містечко найманих робітників, які в середині 3 тисячоліття до нашої ери будували піраміду Мікерина. Поруч розташовувався величезний загін для худоби і місце для забою.

Американський єгиптолог Річард Реддінг проаналізував 34 тисячі кісток, звіти про постачання провіанту та встановив, що їли будівельники.

У їхній раціон входило м’ясо, риба, квасоля, сочевиця та хліб. Запивали пивом. Аби нагодувати 10 тисяч робітників, щодня забивали десяток корів, плюс чотири десятки овець і кіз.

Для випасу призначеного будівельникам стада потрібна була територія 1200 км² — півтора Києва. На ній жили 19 тисяч чоловік (скотарі з сім’ями). Це 2% населення Єгипту того часу.

Сучасна норма споживання білків — 1,5 грам в день на 1 кілограм ваги. Єгипетський робочий був нижче і легше нас, отримував з м’яса 45-50 грамів білка в день, решту добирав рослинною їжею. Цього вистачало навіть для тяжкої фізичної праці.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter