Найвідоміша гей-пара Сходу

В якій ісламській державі приємно бути геєм? У середньовічній. WAS розповідає про найвідомішу гомосексуальну пару Сходу.

Цар Махмуд належав до могутньої тюркської династії Газневидів. Безжальним джихадом на початку 11 століття він завоював східну Персію, частину Середньої Азії і дійшов з армією до Індії. Його називали «царем царів», і лише одна людина мала владу над ним — слуга.

Про Маліка Аяза відомо небагато. Грузинський хлопчик потрапив у полон до турків, потім опинився в Персії, де і зустрів свого майбутнього коханця.

Придворний поет Нізамі Арузі, учень Омара Хайяма, описав цю зустріч так: «… одного разу вночі після бенкету серце султана пом’якшило вино, і побачив він в Аязі красу, немов срібне віддзеркалення місяця на тихій воді нічного озера… В той момент впала завіса з серця султана, і ланцюги, що тримали його, були розірвані. І султан заключив Аяза в свої люблячі обійми».

Кохання раба і господаря описується як безмежне. За легендою, цар одного разу запитав: «Хто наймогутніший правитель у світі?». Аяз відповів: «Це я». Махмуд розсердився, але Аяз продовжив: «Ти, Махмуд, наймогутніший з усіх царів. Але, оскільки я володію твоїм серцем, я ще сильніший».

Стосунки не приховували. В курсі були навіть дружина і діти Махмуда. Ніхто не питав, як грузинський раб став генералом і королем завойованого Лахора (сучасний Пакистан). Історія Пакистану знає його, перш за все, як доброго правителя.

Індо-персидський манускрипт з гомосексуальною сценою, 19 століття. Продано на онлайн-аукціоні / liveauctioneers.com

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter