Пиво замість допінгу

9 лютого в корейському Пхенчхані відкрили Олімпійські ігри. Тема допінгу буде підніматися там часто. Вперше за зловживання відсторонена ціла збірна — Росії, і «чистим» російським спортсменам доведеться виступати під нейтральним прапором.

А першою жертвою боротьби з допінгом 50 років тому став шведський п’ятиборець Ганс-Гуннар Лільєнвалль. Він ужив пиво.

Початок історії було покладено в серпні 1960-го. Під час перегонів літньої Олімпіади в Римі данський велосипедист Кнуд Йенсен знепритомнів від перегріву, впав, вдарився головою і помер. У крові виявили амфетамін.

Для лікарів це стало останньою краплею. Міжнародний олімпійський комітет взявся за розробку списку заборонених препаратів і методів тестування. Перші аналізи взяли 1968 року: на зимових Іграх в Греноблі та літніх у Мехіко.

27-річний Ганс-Гуннар Лільєнвалль мав знати про нововведення, але, певно, не надав йому значення.

Змагання з п’ятиборства выдбуваються в такому порядку: фехтування, плавання, конкур, біг, стрільба з пістолета. Щоб заспокоїти нерви перед фінальною стрільбою, Ганс-Гуннар випив «два пива» — так він говорив згодом.

Шведи завоювали «бронзу» і до вечора ходили по Мехіко олімпійськими призерами. Потім у крові Лільєнвалля виявили 0,81 проміле алкоголю, тобто він випив близько 2 літрів пива. Медалі довелося віддати французам.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter